Najstarsi studenci mają... 10 lat.

Niektórym trudno było spokojnie usiedzieć w auli Wydziału Humanistycznego przez kilka minut, inni opanowaniem mogliby zaimponować starszym kolegom. W sobotę, 5 października, 104 słuchaczy Uniwersytetu Dziecięcego, działającego przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach zainaugurowało kolejny, trzeci już rok akademicki.

Oficjalną inaugurację roku ogłosiła rektor UPH, prof. Tamara Zacharuk. W uroczystości wzięli udział również prorektor ds. rozwoju siedleckiego uniwersytetu, prof. Zbigniew Karczmarzyk, wiceprezydent Siedlec Anna Sochacka, wicekurator mazowiecki Mariusz Dobijański, wiceprzewodniczący Rady Miasta Siedlce Adam Bobryk.

- Cieszę się, że ktoś wpadł na taki pomysł. Uniwersytet Dziecięcy ma swój udział w tym, że miasto Siedlce osiągnęło sukces w konkursie "Dobry klimat dla rodziny" - podkreśliła Anna Sochacka.
W tej miłej chwili małym studentom towarzyszyli rodzice. Każdy żak z rąk pani rektor otrzymał biret i indeks.

 

BOŻENA GONTARZ
Więcej o uroczystości i małych studentach w papierowym wydaniu ŻS z 11 października


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Zobacz także

» 9 podmiotów w Klastrze Spożywczym

26 marca w Pałacu Ogińskich podpisano umowę w sprawie powołania Klastra Spożywczego pomiędzy Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach a ośmioma innymi podmiotami wchodzącymi w...

» Konkurs na najlepsze CV rozstrzygnięty

Paulina Czubaj okazała się najlepszą kandydatką na spedytora międzynarodowego i dostałaby tę pracę… gdyby nie to, że przygotowanie CV i rozmowa kwalifikacyjna nie działy się naprawdę,...

» Wystawa Wschodnich Projektów Fotograficznych

W środę, 4 marca, o godzinie 18 w gmachu Instytutu Informatyki UPH (Akademicka Galeria Fotografii) w Siedlcach odbył się wernisaż wystawy zdjęć Wschodnich Projektów Fotograficznych.

» Stypendyści ministra

Aż czternastoma stypendystami ministra może pochwalić się Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach.

» Spektakl w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna im. K. I. Gałczyńskiego zaprasza na spektakl teatralny pt. „Edukacja Rity” według Willy’ego Russella.

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wulgaryzmy, naruszające dobra osobiste, niezgodne z normami życia społecznego nie będą publikowane