Nowe technikum powstanie w Sadownem

Taką decyzję podjęła w ubiegły poniedziałek Rada Powiatu.Okolice Sadownego i pobliskiego Broku to nadbużańskie tereny rekreacyjne, gdzie rynek usług gastronomicznych jest dobrze rozwinięty.

 

Do tej pory w sadowieńskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych działało Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana, 2-letnie LO dla dorosłych i 3-letnia zasadnicza szkoła zawodowa, kształcąca w różnych kierunkach. Od września 2013 r. przybędzie I klasa Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, oferującego dwie specjalności: sporządzanie potraw i napojów oraz organizacja produkcji i usług gastronomicznych.
- Przed podjęciem tej decyzji robiliśmy analizę lokalnego rynku pracy, konsultując się z Powiatową Radą Zatrudnienia i urzędem pracy - mówi dyrektor ZSP Sławomir Ryszawa. - Okolice Sadownego i pobliskiego Broku to nadbużańskie tereny rekreacyjne, gdzie usługi gastronomiczne są dobrze rozwinięte i zapotrzebowanie na pracowników jest spore. DMK

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Zobacz także

» Kolejni pijani za kółkiem

Mimo apeli węgrowscy policjanci nadal zatrzymują pijanych kierowców.

» Debaty społeczne czas zacząć

Rozpoczął się kolejny cykl debat społecznych poświęconych tematyce bezpieczeństwa.

» W weekend po kieliszku

W ostatni weekend zwiększona ilość patroli ruchu drogowego dbała o bezpieczeństwo i porządek na drogach powiatu. Funkcjonariusze węgrowskiej policji przeprowadzili działania prewencyjne. 

» Kierowali po spożyciu

Węgrowscy funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwych kierujących.

» Pijani na drogach

Mimo wzmożonych kontroli węgrowscy policjanci nadal zatrzymują nietrzeźwych kierowców.

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wulgaryzmy, naruszające dobra osobiste, niezgodne z normami życia społecznego nie będą publikowane