Nowe technikum powstanie w Sadownem

Taką decyzję podjęła w ubiegły poniedziałek Rada Powiatu.Okolice Sadownego i pobliskiego Broku to nadbużańskie tereny rekreacyjne, gdzie rynek usług gastronomicznych jest dobrze rozwinięty.

 

Do tej pory w sadowieńskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych działało Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana, 2-letnie LO dla dorosłych i 3-letnia zasadnicza szkoła zawodowa, kształcąca w różnych kierunkach. Od września 2013 r. przybędzie I klasa Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, oferującego dwie specjalności: sporządzanie potraw i napojów oraz organizacja produkcji i usług gastronomicznych.
- Przed podjęciem tej decyzji robiliśmy analizę lokalnego rynku pracy, konsultując się z Powiatową Radą Zatrudnienia i urzędem pracy - mówi dyrektor ZSP Sławomir Ryszawa. - Okolice Sadownego i pobliskiego Broku to nadbużańskie tereny rekreacyjne, gdzie usługi gastronomiczne są dobrze rozwinięte i zapotrzebowanie na pracowników jest spore. DMK

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Zobacz także

» Nieostrożność przyczyną wypadków

Mimo apeli skierowanych do kierujących pojazdami, rowerzystów i pieszych o zachowanie ostrożności, na terenie powiatu węgrowskiego doszło do kilku wypadków drogowych.

» Podsumowanie długiego weekendu

W związku z długim weekendem i spodziewanym wzrostem natężenia ruchu węgrowscy policjanci od 3 do 7 czerwca, przeprowadzili wzmożone działania na drogach powiatu węgrowskiego.

» Dwie kobiety zginęły w pożarach

Dwie osoby zginęły w pożarach do których doszło na początku czerwca na terenie powiatu węgrowskiego.

» Miażdżąca przewaga Andrzeja Dudy!

Andrzej Duda z miażdżącą przewagą wygrał wybory prezydenckie w powiecie węgrowskim.

» W pierwszej turze Andrzej Duda

W powiecie węgrowskim, w pierwszej turze wyborów prezydenckich, do urn poszło niewiele ponad 35 procent mieszkańców.

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wulgaryzmy, naruszające dobra osobiste, niezgodne z normami życia społecznego nie będą publikowane