„Policjanci w służbie historii”. Konkurs dla patriotów

17:43, 18.03.2017 | OPR./A.K
REKLAMA
Skomentuj

Instytut Pamięci Narodowej oraz Komenda Główna Policji zapraszają uczniów policyjnych klas mundurowych do udziału w konkursie „Policjanci w służbie historii”.

Celem przedsięwzięcia jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii policji w czasach II Rzeczypospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę państwa polskiego.
Uczniowie pracujący w 2-3-osobowych zespołach i pod opieką nauczyciela muszą wykonać 3 zadania: odnalezienie w swojej okolicy i opisanie miejsca pamięci związanego z wkładem polskich policjantów w chlubne karty polskiej historii; nagranie filmu (1,5-3 min) prezentującego sylwetkę policjanta związanego z tym miejscem pamięci, którego postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom; zorganizowanie „żywej lekcji historii” dla swoich rówieśników lub uczniów młodszych, prezentującej historię tego miejsca oraz sylwetkę policjanta.
Na zrealizowanie zadań uczniowie mają czas do końca roku szkolnego. Nagrodą dla zespołów najwyżej ocenionych przez jurorów z obu instytucji będzie udział w wyjazdowym seminarium edukacyjnym na terenie dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zgłoszenie do konkursu oraz szczegółowe informacje na stronie:
www.policjanciwhistorii.ipn.gov.pl

(OPR./A.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2017