Zamknij

Oszuści dzwonią do mieszkańców Siedlec

14:58, 14.11.2017 | kom. Agnieszka Świerczewska, KMP w Siedlcach
REKLAMA
Skomentuj

Dziś, 14 listopada, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach otrzymał już trzy zgłoszenia od mieszkańców miasta o próbach wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta ”.

Do jednego z mieszkańców Siedlec zadzwonił dziś mężczyzna podający się za policjanta i poinformował, że jego córka miała wypadek na terenie
Warszawy i potrzeba 80 tysięcy złotych, aby sprawę „ załatwić” i - jak się wyraził - żeby kobieta nie trafiła w ręce prokuratora. Na szczęście mężczyzna nie dał ponieść się emocjom, rozłączył rozmowę i skontaktował się z Komendą Miejska Policji w Siedlcach.

W związku z kolejnymi zgłoszeniami o próbach wyłudzenia pieniędzy policja przypomina, aby w przypadku, gdy otrzymujemy telefon od osoby, która twierdzi, że jest krewnym - synem, wnuczkiem lub policjantem i w czasie tej rozmowy prosi o udzielenie pomocy i pożyczkę nie reagować na takie telefony. Tego typu sytuacje, gdzie ktoś telefonicznie zwraca się do nas o pieniądze, to na pewno sprawa oszustwa. Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy! W takim przypadku należy połączyć się z najbliższą jednostką policji lub zadzwonić na nr alarmowy 997 albo 112. Trzeba jednak pamiętać, aby dokonać prawidłowego rozłączenia rozmowy z potencjalnym oszustem.

(kom. Agnieszka Świerczewska, KMP w Siedlcach)
REKLAMA

Komentarze (1)

??????

0 0

Nie lepiej byłoby próbować wciągnąć takich dzwoniących w zasadzkę. Bo co kilka dni to samo! I niestety ludzie się łapią na to oszustwo mimo ostrzeżeń. 23:13, 14.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018