Zamknij

O jakich elementach nie można zapominać, tworząc domową biblioteczkę?

09:23, 14.02.2018 | materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Własna obszerna biblioteczka pełna zarówno klasyki literatury, jak i nowości, to skryte marzenie wielu bibliofilów. Przy odrobinie nakładów finansowych i dobrych chęci marzenie to może ziścić się każdemu. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, decydując się na budowę domowej biblioteczki?

Zabudowa stolarska – zalety i wady tego rozwiązania

Ten dylemat dotyczy zapewne wielu osób. Zabudowa wykonana na wymiar przez profesjonalnego stolarza to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Jest przede wszystkim w pełni dopasowana do naszych potrzeb, wysokości i szerokości ścian oraz do wystroju wnętrza. Wadą tego rozwiązania są zazwyczaj znacznie wyższe koszty. Stolarz nie posiłkuje się zwykle płytą MDF, lecz sięga po lite drewno, które może być droższe. Ponadto, wycenia każdą godzinę swojej pracy i – jak to specjalista w swojej dziedzinie – zazwyczaj się ceni. Kolejnym minusem może być dłuższy czas oczekiwania na efekt końcowy. Stolarz najpierw musi przyjść do mieszkania, wszystko dokładnie pomierzyć, ustalić materiał, z jakiego ma wykonać zabudowę itp. Potem zabiera się do pracy i tak naprawdę różnie bywa z czasem wykonania pracy.

Gotowy regał kupiony w sklepie – czy warto?

Natomiast w przypadku gotowych regałów kupowanych w sklepach jest tak, że zazwyczaj nie ma problemu z ich dostępnością, choć należy pamiętać, że większość firm nie sprzedaje kolekcji wystawowych, lecz skłania kupujących do złożenia zamówienia na dany mebel. To również wiąże się z czasem oczekiwania. Wadą gotowego regału jest konieczność dostosowania go pod wysokość i szerokość ściany, na której ma stanąć. To zawęża czasem wybór, jeśli mamy do czynienia na przykład ze skosami na poddaszu lub nietypowym projektem. Generalnie oryginalne i szalone koncepcje wystroju wnętrz trudno będzie zrealizować, bazując wyłącznie na rozwiązaniach dostępnych od ręki w sklepach meblowych. Tam z zasady produkty są dość uniwersalne.

Mając już załatwioną kwestię miejsca przechowywania książek, musimy zatroszczyć się o powiększenie kolekcji. Możemy to zrobić, wybierając się na pchle targi i zaglądając na aukcje internetowe. Pomocny w tej mierze może okazać się również skup książek w Warszawie, na którym nie tylko pozbędziemy się niepotrzebnych nam wolumenów, ale zdobędziemy też unikalne egzemplarze do swojego księgozbioru.

(materiał partnera)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone