Pogoń lepsza od 14-krotnego mistrza Polski

20:04, 11.03.2017 Robo/ foto: katowickisport.pl

W XXI kolejce Nice I Ligi Pogoń Siedlce pokonała na własnym boisku Górnik Zabrze 2:1(1:0). Bramki dla siedleckiego zespołu zdobyli Konrad Wrzesiński i Piotr Mroziński.

Podrażniona ubiegłotygodniową porażką w  Nowym Sączu Pogoń spotkanie rozpoczęła bardzo dobrze. Podopiecznych Marcina Tomaszewskiego cechowała dokładność, co przełożyło się na dominację w środkowej strefie boiska. Taka postawa przyniosła wymierny efekt w 21 minucie kiedy to dośrodkowanie Michała Bajdura wykorzystał Konrad Wrzesiński. Obraz gry przed przerwą się nie zmienił, ale pod obiema bramkami działo się niewiele. Druga odsłona znów rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Siedlczan, a wynik mógł podwyższyć najbardziej aktywny w szeregach biało - niebieskich Wrzesiński jednak w stuprocentowej sytuacji trafił w poprzeczkę. Zapędy gospodarzy ostudził Łukasz Wolsztyński pokonując w 57 minucie bezradnego Rafała Misztala. Chwilę później siedlecką publiczność ucieszył Piotr Mroziński, który silnym strzałem z kilku metrów pokonał golkipera rywali

Pogoń Siedlce - Górnik Zabrze 2:1 (1:0)

Bramki: Wrzesiński 21', Mroziński 63' - Wolsztyński 57'

POGOŃ: Misztal - Lewandowski, Jędrych, Żytko, Chyła - Wrzesiński (90. Świerblewski), Mroziński (85. Paczkowski), Burkhardt, Tomasiewicz, Bajdur - Zjawiński (86. Eusebio Bancessi).

GÓRNIK: Loska - Danch, Kopacz, Dani Suarez, Kosznik - Arcon (46. Ł. Wolsztyński), Żurkowski (55. Plizga), Ambrosiewicz, Angulo, Kurzawa - Ledecky (85. Urynowicz).

Więcej na temat meczu w papierowym wydaniu Życia Siedleckiego.

(Robo/ foto: katowickisport.pl)