Zamknij

Młodzi piłkarze MKP Pogoń na czwartym miejscu. Mikołaj Saraczewski MVP

08:57, 17.03.2017 | ROBO
REKLAMA
Skomentuj

Młodzi piłkarze MKP Pogoń Siedlce z rocznika 2005 brali udział w prestiżowym turnieju Uśmiech Fortuny rozgrywanym na Białorusi. W stawce 16 drużyn zajęli czwartą lokatę, a indywidualną nagrodę zgarnął Mikołaj Saraczewski. 

Trzydniowy turniej Uśmiech Fortuny zorganizowany przez Fortunę Mińsk stał na bardzo wyrównanym poziomie sportowym. W imprezie rozgrywanej na wysokiej jakości boiskach wzięło udział 16 drużyn z Białorusi, Rosji, Łotwy i Polski. Drużyny grały systemem 8+1.  Młodzi piłkarze z Siedlec bardzo dobrze rozpoczęli zmagania, bo w pierwszym meczu pokonali Traktor Mińsk 5:0, po dwóch golach Igora Szostka, bramkach Huberta Nowaka i Mikołaja Saraczewskiego oraz trafieniu samobójczym. Niestety w drugim meczu siedlczanie przegrali z FC Mińsk 0:2. W ostatnim spotkaniu grupowym pokonali Fortunę II Mińsk, a jedynego gola zdobył Dominik Leszczuk. Podopieczni Dariusza Blachy w swojej grupie zajęli II lokatę, co dało im przepustkę do ćwierćfinału. W 1/4 zmierzyli się z Goreżenie Mińsk. Po bardzo zaciętym spotkaniu w regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. Próbę nerwów lepiej wytrzymali zawodnicy MKP i wygrali po rzutach karnych. Decydujące starcia nie były już tak udane dla biało- niebieskich. Mimo, że zostawili po sobie dobre wrażenie przegrali oba spotkania 0:1. Najpierw w półfinale z Fortuną I Mińsk, natomiast o trzecie miejsce z Swislocz Mińsk. 

Czwartą lokatę na tak silnie obsadzonym turnieju należy uznać za sukces.Co ciekawe MKP Pogoń jako jedyna drużyna na turnieju nie skorzystała z prawa występu dwóch zawodników z rocznika 2004. Szczególnie ze swojej postawy może być zadowolony Mikołaj Saraczewski, który został uznany przez organizatorów najlepszym piłkarzem turnieju. 240 minut na przestrzeni trzech dni na tle wymagających przeciwników z pewnością posłuży młodym siedlczanom jako cenne doświadczenie.

 

 

(ROBO)
REKLAMA

Komentarze (4)

MAXMAX

3 2

Gratulacje Panowie PIŁKARZE - tak trzymać, rośnie na nowe pokolenie porządnych piłkarzy w Siedlcach. Wielki szacunek dla trenera, że już zabiera ich na turniej międzynarodowy, a przy okazji reprezentują nasze miasto. JESZCZE RAZ GRATULUJĘ 10:50, 17.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pawlo - SiedlczaninPawlo - Siedlczanin

3 0

Wielkie gratulacje, jako siedlczanin jestem dumny z Waszej postawy. 11:37, 17.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JulaJula

2 0

U?lala Panowie - brawo brawo brawo. Czekam z koleżankami na wasze kolejne mecze w Siedlcach. 16:44, 17.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Błyskawica 05Błyskawica 05

0 0

Opis turnieju ściągnięty ze strony Błyskawicy Warszawa05. Zmieniono tylko nazwy Drużyn i strzelców bramek.
22:02, 17.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone