Znowu przespali początek

22:07, 09.04.2017 P.K

Porażka z Olimpią miała wpływ na wyjściową jedenastkę Pogoni. Ze składu wypadli Michał Bajdur i Marcin Burkhardt. Na ich miejsce wskoczyli Robert Janicki i Łukasz Wójcik. Doszło do zmiany taktycznej. Wójcik zajął miejsce na lewej obronie, natomiast Chyła został przesunięty do środka pola.

Mecz nie ułożył się dobrze dla siedlczan. W 3 minucie Kamil Zapolnik uderzył w poprzeczkę, ale po chwili sędzia podyktował rzut karny po faulu na Kamilu Adamku. Zapolnik zamienił jedenastkę na bramkę. Pogoń szybko odpowiedziała. W 9 minucie fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego z 30 metrów popisał się Łukasz Wójcik. Niestety, siedlczanie nie poszli za ciosem. Damian Kądzior wyprowadził Wigry ponownie na prowadzenie, który wykorzystał dogranie Franka Adu Kwame. W 17 minucie Rafał Janicki popisał się ładnym uderzeniem z rzutu wolnego, ale Hieronim Zoch nie dał się zaskoczyć. Pogoniści mieli dwie znakomite sytuacje do wyrównania. Najpierw Daniel Chyła i Arkadiusz Jędrych wzajemnie sobie przeszkodzili, a w doliczonym czasie gry Grzegorz Tomasiewicz uderzył wprost w Zocha.

Nadzieją na drugą połowę miał być bohater ostatnich spotkań Eusebio Bancessi. W 51 minucie Gwinejczyk próbował pokonać Zocha, ale zabrakło mu szczęścia. Później był niewidoczny. W kolejnym fragmencie spotkania brakowało składnych akcji z obu stron. Pogoń próbowała zdobyć bramkę na wagę remisu, ale postawa Wigier w tyłach była godna podziwu. Podopieczni Marcina Broniszewski nie znaleźli klucza do założonego zamku i przegrali 1:2.

W sobotę 15 kwietnia o 17:00 Pogoń zagra w Głogowie.

Pogoń Siedlce - Wigry Suwałki 1:2 (1:2)
Bramki: Łukasz Wójcik 9 - Kamil Zapolnik 4 k, Damian Kądzior 12

Pogoń: 12. Rafał Misztal - 2. Tomasz Lewandowski (46, 17. Eusebio Bancessi), 4. Arkadiusz Jędrych, 14. Mateusz Żytko, 16. Łukasz Wójcik - 93. Konrad Wrzesiński, 23. Piotr Mroziński (83, 11. Michał Bajdur), 8. Daniel Chyła, 10. Grzegorz Tomasiewicz, 22. Robert Janicki (76, 20. Piotr Krawczyk) - 9. Dariusz Zjawiński