KPS Siedlce z brązem

10:08, 10.04.2017 P.K

KPS po dwóch wygranych w Nysie powrócił na własny parkiet z zamiarem dokończenia dzieła. Handicap wypracowany w rywalizacji do trzech zwycięstw był ogromny. Siedlczanie przystąpili do decydującego meczu o trzecie miejsce zmotywowani i pewni swoich możliwości.

Stal grała o życie, nie mogła sobie pozwolić na jakąkolwiek porażkę w Siedlcach. KPS nie miał w planach przedłużania rywalizacji na kolejne dni, co było widoczne od pierwszej minut zmagań. Pierwszy set był wyrównany do stanu 15:15. W końcówce siedlczanie wrzucili wyższy bieg. Drużyna Chwastyniaka nie spuściła z tonu w kolejnej partii, wygranej do 19. Stal z każdą przegraną wymianą wyglądała na coraz bardziej pogodzoną z losem. KPS grał koncertowo - szczególnie dobrze się prezentowali Piotr Łukasik i Bartosz Zrajkowski (MVP), dzięki czemu w trzecim secie wypracował bezpieczną przewagę punktową. Drużyna z Nysy odżyła w końcówce, ale nic już nie mogło się zmienić. KPS wygrał 3:0 i został ogłoszony trzecią drużyną I ligi.

Po meczu rozstawiono specjalne podium, po czym puchar trafił w ręce KPS. Medale wręczyli prezes PZPS Jacek Kasprzyk i prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. Brązowy medal to jeden z największych sukcesów w historii KPS. Siedlecki klub w 2014 roku był wicemistrzem I ligi.

KPS Siedlce - Stal Nysa 3:0 (25:21, 25:19, 25:21)

KPS: 2. Maciej Polański, 6. Piotr Łukasik, 8. Krzysztof Gibek, 10. Moustapha M’Baye, 16. Jakub Bucki, 17. Bartosz Zrajkowski i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 12. Mateusz Błasiak, 14. Mateusz Ogrodniczuk, 15. Kamil Szaniawski