Spokojne święta rugbistów. Budowlani ograni

22:06, 15.04.2017 P.K

W bólach przyszło siedleckim rugbistom trzecie kolejne zwycięstwo w bieżącym sezonie Ekstraligi. Podopieczni Andrzeja Kozaka wygrali 26:7 z Budowlanymi Lublin.

Pierwotnie w składzie Pogoni znalazł się Tomasz Rokicki, jednak jego problemy z kostką uniemożliwiły mu występ. Na jego miejsce do piętnastki wskoczył Daniel Trybus. To właśnie on w 12 minucie otworzył wynik spotkania. Pogoniści objęli prowadzenie 7:0, ale równie dobrze mogli przegrywać. Po pierwszej ofensywnej akcji gości zakotłowało się na ostatnich metrach pola bronionego przez siedlczan. Budowlani pokazali w kolejnych minutach, że początkowa szarża nie była wypadkiem przy pracy. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy Patryk Ćwieka znalazł i wykorzystał lukę w siedleckiej obronie. Po chwili podwyższył ekspogonista Piotr Skałecki i było 7:7.

W przerwie siedleccy rugbiści w mocnych słowach wyjaśnili sobie jak mają grać po przerwie. Drużyna Kozaka właściwie wykorzystała przerwę i na drugą połowę wyszła odmieniona. W 45 minucie sygnał do ataku dał Paweł Antoszczuk, który przyłożył po przytomnym podaniu Macieja Panasiuka. Po godzinie gry siedlczanie przyłożyli po efektownej akcji skrzydłem, wykończonej przez Przemysława Rajewskiego. Czas uciekał, a gospodarze potrzebowali jeszcze jednego przyłożenia do zgarnięcia ofensywnego bonusu. Przedmeczowy plan udało się wypełnić w 71 minucie. Rezerwowy Bartosz Nasiłowski sfinalizował akcję lewym skrzydłem. Budowlani rzucili się w końcówce do odrabiania strat, ale defensywa Pogoni nie dała się zaskoczyć. Siedlczanie wygrali 26:7 i po trzech kolejkach przewodzą Ekstralidze z kompletem zwycięstw.

W sobotę 29 kwietnia o 15:00 Pogoń zagra w meczu na szczycie z Budowlanymi Łódź SA.

Pomeczowe opinie w piątkowym wydaniu Życia Siedleckiego.

Awenta MKS Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 26:7 (7:7)

Punkty: Rafał Janeczko 6 (3 pd), Paweł Antoszczuk 5 (P), Bartosz Nasiłowski 5 (P), Przemysław Rajewski 5 (P), Daniel Trybus 5 (P) – Patryk Ćwieka 5 (P), Piotr Skałecki 2 (pd)

Pogoń: 1. Paweł Tokarski (54, 17. Michał Wierzejski), 2. Adrian Chróściel (77, 12. Rafał Biernacki), 3. Paweł Grabski (76, 16. Paweł Krasuski), 4. Marek Mirosz, 5. Dawid Dybowski (79, 19. Kamil Łódzki), 6. Grzegorz Muszyński (64, 21. Norbert Kargol), 7. Paweł Antoszczuk, 8. Maciej Panasiuk, 22. Rafał Janeczko, 10. Daniel Gdula, 20. Tomasz Biernacki (66, 11. Bartosz Nasiłowski), 23. Daniel Trybus, 13. Michał Węzka, 14. Mateusz Lament (79, 9. Mateusz Dąbrowski), 15. Przemysław Rajewski