Naprzód rozgromiony

15:04, 19.04.2017 P.K

Przygoda Naprzodu Skórzec z Pucharem Polski na szczeblu wojewódzkim zakończyła się na 1/8 finału.

Piłkarze Kamil Weredy zapewnili sobie awans na szczebel wojewódzki dzięki dotarciu do półfinałów rozgrywek OZPN Siedlce. W decydującym meczu Naprzód wygrał 4:1 z Podlasiem Sokołów Podlaski. W drugim półfinale triumfowały rezerwy Mazovii.

Rywalem Naprzodu w 1/8 finału był Grom Warszawa. Beniaminek IV ligi od pierwszej minuty meczu w Skórcu prezentował się lepiej. Stołecznej drużynie nie sprawiało różnicy czy atakowała skrzydłami, czy środkiem. Tylko dobra dyspozycja Pawła Krawczyka przez długi czas utrzymywała Naprzód w grze. W 40 minucie golkiper gospodarzy skapitulował jednak po akcji lewym skrzydłem Michała Knajdrowskiego i finalizacji Jakuba Kaczorka.

Tuż po przerwie dwie wyborne sytuacje miał Dorian Zając, ale zabrakło mu celności. Grom odzyskał kontrolę nad meczem i powiększył prowadzenie. W 58 minucie Łukasz Paciorek sfaulował w polu karnym Bartosza Niksińskiego, a w rolę egzekutora wcielił się Mateusz Gliński. W końcówce Naprzód przejął inicjatywę. W 80 minucie kontaktową bramkę powinien zdobyć Zając, ale jego uderzenie z jedenastki - którą wcześniej wywalczył - minęło cel, po drodze ocierając się o słupek. W końcówce Niksiński dobił gospodarzy. Grom wygrał zasłużenie, choć 3:0 wydaje się zbyt srogim rezultatem.

W środę o 16:30 Mazovia II Mińsk Mazowiecki zmierzy się ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Naprzód Skórzec - Grom Warszawa 0:3 (0:1)

Bramki: Kaczorek 40, Gliński 58 k, Niksiński 90.

Naprzód: Krawczyk - Świątek (86 Krasnodębski), Chłopek, Szachnowski, Czerski - Chojecki (46 K. Kruszewski), Całka, Kisiel (46 Paciorek), Szymczyk, Dołęga (72 Myrcha) - Zając.

1/8 finału PP MZPN (18 kwietnia): Mazur Gostynin - Legia II Warszawa 1:2, MKS Przasnysz - Ursus Warszawa 0:1, Oskar Przysucha - Huragan Wołomin 1:0, Proch Pionki - Sparta Jazgarzew 0:3, Unia Czermno - MKS Piaseczno 0:3, Wkra Żuromin - Hutnik Warszawa 2:1, Mazovia II Mińsk Mazowiecki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki [19.IV].