Doświadczenie wzięło górę

08:19, 29.05.2017 Kamil Sulej

W przedostatniej kolejce sezonu 2016-17 Pogoń Siedlce przegrała 0:3 w Legnicy.

Pogoń zapewniła sobie utrzymanie po remisie w Puławach, więc Bartosz Tarachulski mógł zamieszać składem. W bramce zmagającego się z urazem Rafała Misztala zastąpił Przemysław Frąckowiak. W linii defensywnej zabrakło wykartkowanego Mateusza Żytki. Na jego miejsce wskoczył Daniel Dybiec. Najwięcej roszad dokonano w przednich formacjach. Względem meczu z Wisłą ostali się jedynie Robert Janicki (przesunięty z 10 na bok pomocy) oraz Piotr Mroziński. W wyjściowej jedenastce znalazło się miejsce dla czterech młodzieżowców. Pogoń ma ogromną szansę na zajęcie trzeciego miejsce w rankingu Pro Junior System, co wiąże się z grantem z PZPN w wysokości 900 tysięcy złotych.

W pierwszej połowie Pogoń nie odstawała od Miedzi. Legniczanie nie mogli sobie pozwolić na porażkę, ponieważ byłaby ona równoznaczna z zakończeniem marzeń o awansie do Lotto Ekstraklasy. Szanse drużyny Ryszarda Tarasiewicza są co prawda iluzoryczne, ale lepsze takie niż żadne. Miedź w meczu przeciwko biało-niebieskim postawiła na doświadczony skład. Średnia wieku wyjściowej jedenastki zbliżała się do 30 lat, natomiast w przypadku Pogoni wynosiła 23,5.

Bohaterem meczu był jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy w kadrze Miedzianki. Wojciech Łobodziński miał udział przy trzech strzelonych bramkach. W 36 minucie wykorzystał dogranie Grzegorza Bartczaka, a w drugiej połowie asystował przy trafieniach Jakuba Vojtusa oraz Marquitosa. Defensywa Pogoni ewidentnie nie popisała się przy straconych bramkach. Miedź wygrała 3:0 i wciąż ma prawo do marzeń o awansie.

Pogoń pomimo porażki zapewniła sobie zakończenie sezonu na co najmniej 12 pozycji. To najwyższa lokata w najnowszej historii występów na zapleczu ekstraklasy, a na dodatek gwarantująca rozpoczęcie Pucharu Polski od I rundy, a nie rundy wstępnej. Pogoń rozpocznie więc kampanię 17-18 od pucharowego meczu 22 lub 23 lipca, zaś tydzień później zainauguruje ligę.

W niedzielę 4 czerwca o 12:30 Pogoń zakończy sezon wyjazdem do Mielca.

Miedź Legnica - Pogoń Siedlce 3:0 (1:0)