Olimpiada po siedlecku. Trzy medale naszych

17:42, 14.07.2017 Kamil Sulej

Od 10 do 12 lipca w Siedlcach odbywała się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Jednym z głównych organizatorów zmagań nadziei polskiej sztangi był WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

W finale OOM rywalizowali ciężarowcy urodzeni w 2000 i 2001 roku. Zarówno dziewczyny, jak i chłopcy rywalizowali w ośmiu kategoriach. Pierwszy dzień zmagań był czasem oficjalnych przywitań, przemówień, życzeń, ale i podtrzymania ważnej tradycji. To właśnie 10 lipca tuż po ślubowaniu zapłonął znicz olimpijski.

Po oficjalnych procedurach przyszedł czas na właściwe zmagania sportowców. Pierwszy dzień nie obfitował w medale dla sztangistów z naszego regionu. Bliskie medalu były Karolina Borkowska (kat. 58 kg) i Karolina Szczygielska (53 kg), ale ostatecznie zostały sklasyfikowane na piątych pozycjach. Drugi dzień także nie przyniósł radosnych chwil.

O sportowe uniesienia zadbali chłopcy, którzy trzeciego dnia wieńczyli olimpijskie zawody. W kategorii 69 kg równych nie miał sobie Bartosz Boncik. Przedstawiciel łukowskich Orląt dźwignął ciężar o łącznej masie 243 kg (108 w rwaniu+135 w podrzucie). O złoty medal postarał się także Patryk Bareja (kat. 105 kg), reprezentujący Feniksa Siedlce. Podopieczny Marcina Dołęgi zdystansował rywali wynikiem 281 kg (121+160). Trzecie miejsce w najcięższej kategorii (+105 kg) zajął Eryk Barcik (MLKPC Sokołów Podlaski). Jego łączny wynik to 252 kg (115+137). Dwa oczka niżej znalazł się klubowy kolega Barei - Piotr Wojewódzki.

W klasyfikacji Sinclaira wśród dziewczyn najlepsza z wynikiem 224,24 okazała się Paulina Rutkowska (Mazovia Ciechanów), natomiast wśród chłopców triumfował Bartłomiej Adamus (Opocznianka Opoczno) - 381,86. Najwyższej sklasyfikowany z "naszych", Bareja, zajął 10 miejsce - 319,01. W klasyfikacji klubowej WLKS zajął 16 miejsce, Orlęta były 18, Feniks - 21, zaś MLPKC - 36.