Pogoń przegrała z liderem. Odra górą w Siedlcach

18:36, 05.08.2017 KS

Pogoń Siedlce przegrała z Odrą Opole w pierwszym domowym meczu w sezonie 2017-18.

Adam Łopatko dokonał trzech zmian w wyjściowej jedenastce. Całkowicie nową prawą flankę stworzyli młodzieżowcy Jakub Szrek i Dawid Polkowski. W ataku pojawił się Adrian Paluchowski, który strzelił bramkę na wagę trzech punktów w Katowicach. Poza kadra meczową znaleźli się Piotr Mroziński i Miroslav Pastva, natomiast na ławce rozpoczął mecz Dawid Kieplin.

Najważniejszą postacią pierwszej połowy był Marcin Wodecki. Najlepszy strzelec Odry w II lidze najpierw w 15 minucie nie wykorzystał rzutu karnego (świetna interwencja Krystiana Stępniowskiego), a następnie w 31 minucie otworzył wynik spotkania. Pogoniści posiadali przewagę optyczną, jednak dawała ona efekt jedynie w postaci rzutów rożnych. Siedlczanie aż 13-krotnie bili piłkę spod chorągiewki, ale żadna z centr nie zakończyła się powodzeniem. Do przerwy beniaminek z Opola prowadził 1:0 i schodził do szatni w zdecydowanie lepszym humorze niż gospodarze.

Tuż po przerwie do wyrównania mógł doprowadzić Dariusz Zjawiński, ale Tobiasz Weinzettel poradził sobie z jego uderzeniem. Bramkarzowi w interwencji pomogli obrońcy, którzy spowolnili strzał napastnika Pogoni. Odra nie cofnęła się zbyt głęboko i została nagrodzona. Akcje Marka Gancarczyka i Mateusza Marca nie przyniosły powodzenia. W 52 minucie Mateusz Peroński po rzucie rożny zagrał głową do Mateusza Bodziocha, a ten z bliska pokonał Stępniowskiego. Na kwadrans przed końcem rezerwowy Maciej Wichtowski był bliski kontaktowego trafienia po centrze Polkowskiego z rzutu rożnego. Odra mądrze się broniła i dowiozła dwubramkowe prowadzenie do końca. W końcówce bliski szczęścia byli jeszcze Polkowski i Seiya Kitano. Weinzettel nie dał się jednak pokonać. Do czasu. W ostatniej akcji meczu Maciej Wichtowski strzałem z głowy zdobył honorową bramkę. Pogoń przegrała 1:2 z Odrą.

W niedzielę 13 sierpnia Pogoń zagra na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. Początek meczu o 20:00.

Pogoń Siedlce - Odra Opole 1:2 (0:1)

Bramki: Maciej Wichtowski 90+6 - Marcin Wodecki 31, Mateusz Bodzioch 52

W 15 minucie Marcin Wodecki nie wykorzystał rzutu karnego - Krystian Stępniowski obronił.

Pogoń: 13. Krystian Stępniowski – 27. Jakub Szrek (63, 19. Maciej Wichtowski), 14. Mateusz Żytko, 25. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak – 35. Dawid Polkowski, 8. Daniel Chyła (78, 16. Seiya Kitano), 21. Łukasz Jegliński,  9. Dariusz Zjawiński, 10. Grzegorz Tomasiewicz (71, 25. Damian Świerblewski) – 87. Adrian Paluchowski