Rugbiści zaczęli jesień od efektownego zwycięstwa

20:08, 19.08.2017 KS

Rugbiści siedleckiej Pogoni zaczęli rundę jesienną od efektownego zwycięstwa 50:10 z KS Budowlani Łódź.

Pierwsza połowa nie była przesadnie udana dla siedlczan. Trudne warunki pogodowe utrudniały życie obu drużynom, ale lepiej w deszczu radzili sobie rugbiści łódzkiego beniaminka. Na domiar złego w 10 minucie kontuzji doznał Przemysław Rajewski. - Nie wiemy co z Przemkiem. Będziemy monitorować jego stan zdrowia. Mam nadzieję, że jego uraz nie okaże się poważny - przyznał trener Andrzej Kozak.

- Cały mecz był toczony w deszczu, co wpłynęło na niedokładności w naszych poczynaniach. W ciągu pierwszych 20 minutach więcej z gry mieli łodzianie. Nie mogliśmy złapać rytmu. Liczne błędy techniczne odbiły się na płynności. Do przerwy prowadziliśmy 19:3. W drugiej połowie z minuty na minutę uwidaczniała się przewaga Pogoni - motoryczna, fizyczna w młynie i tak dalej - podsumował opiekun Pogoni.

Siedem punktów za karne przyłożenie zdobył kapitan Pogoni, Adrian Chróściel. Od nowego sezonu wzrosła nagroda za próbę, która doszłaby do skutku, gdyby nie nieczyste zagranie rywala. Jako pierwszy na zmianie przepisów skorzystał popularny Adi.

W niedzielę 27 sierpnia o 16:00 Pogoń podejmie Arkę Gdynia.

KS Budowlani Łódź - Awenta MKS Pogoń Siedlce 10:50 (3:19)