Domowe przełamanie stało się faktem

19:53, 09.09.2017 KS

Pogoń Siedlce wygrała 1:0 ze Stomilem Olsztyn.

Obaj trenerzy musieli poradzić sobie bez podstawowych bramkarzy. Krystian Stępniowski cierpiał z powodu urazu odniesionego w Bytowie, natomiast golkiper Stomilu, Michał Leszczyński nie był zdolny do gry z powodu wyrwania zęba mądrości. W Pogoni zaszły jeszcze cztery zmiany. Z jedenastki wypadli: Michał Bajdur, Adrian Małachowski, Piotr Mroziński oraz Damian Świerblewski.

Pogoń nie mogła sobie wymarzyć lepszego początku. W 5 minucie Grzegorz Tomasiewicz popisał się kapitalnym podaniem pomiędzy obronę Stomilu a golkipera. Do piłki doszedł Dariusz Zjawiński i pewnym strzałem pokonał Piotra Skibę. Siedlczanie przeważali w pierwszych minutach, ale po kwadransie gry mecz wyrównał się. W 26 minucie Artur Siemaszko wychodził sam na sam z Rafałem Misztalem, ale został zatrzymany przez Mateusza Żytkę. Nieczysto. Sędzia Dawid Bukowczan wyrzucił siedleckiego defensora z boiska. Stomil nacieszył się z gry w przewadze tylko przez pięć minut. Daniel Chyła ekspresyjnie skrytykował Daniego Ramireza za symulowanie, na pomoc Hiszpanowi ruszył Siemaszko, który popchnął pomocnika Pogoni. Główny arbiter naradził się z sędzią technicznym oraz z bocznym i zdecydował się odesłać młodzieżowca do szatni. Do przerwy Pogoń prowadziła 1:0.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy nie przyniósł wielkich emocji. Dopiero w 58 minucie zapachniało bramką. Wołodymyr Tanczyk wypuścił Daniego Ramireza. Hiszpan oddał strzał na bramkę Misztala, lecz bramkarz Pogoni stanął na wysokości zadania. W 66 minucie kapitan Pogoni wygrał pojedynek sam na sam z Tanczykiem. Stomil nie ustawał w próbach wyrównania wyniku. W 77 minucie Stomil był bliski realizacji swojego planu. Najpierw Misztal odbił strzał Tanczyka, a po chwili Tomasz Zahorski minimalnie przestrzelił.

W sobotę 16 września o 18:00 Pogoń zagra w Bielsku-Białej z Podbeskidziem.

Pogoń Siedlce - Stomil Olsztyn 1:0 (1:0)

Bramka: Dariusz Zjawiński 5

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 25. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak – 27. Jakub Szrek, 22. Miroslav Pastva (62, 35. Dawid Polkowski), 8. Daniel Chyła, 10. Grzegorz Tomasiewicz (86, 24. Damian Świerblewski), 29. Dominik Kun – 9. Dariusz Zjawiński (76, 87. Adrian Paluchowski)