Pełna kontrola w Krakowie

20:49, 22.10.2017 KS

Podopieczni Andrzeja Kozaka wygrali 36:9 z Juvenią Kraków.

Siedleccy rugbiści byli zdecydowanym faworytem i odnieśli przekonujące zwycięstwo. Już po 8 minutach Pogoniści cieszyli się z prowadzenia 12:0, a co ważniejsze z dwóch przyłożeń, jakże niezbędnych do zdobycia punktu bonusowego. Juvenia odpowiedziała za sprawą Bartłomieja Sieranta, który pocelował między słupy ze stojącej piłki. W pierwszej połowie siedlczanie jeszcze dwukrotnie przykładali w polu punktowym gospodarzy, dzięki czemu zapewnili sobie dodatkowy punkt w tabeli. W międzyczasie Sierant ponownie zdobył trzy punkty z rzutu karnego. Do przerwy było 24:6 dla Pogoni.

Po przerwie siedlczanie nie forsowali tempa. Trener Kozak postanowił oszczędzić siły podstawowych zawodników. Pogoniści wygrali 36:9. Zwycięstwo nie było zagrożone ani przez moment. - Przez cały mecz spokojnie realizowaliśmy swoje założenia. Bez wielkiej napinki. Widzieliśmy, że musimy zdobyć punkt bonusowy i to zrobiliśmy. Szansę gry otrzymali rezerwowi, ponieważ nie potrzebowaliśmy przesadnie wysokiego zwycięstwa. Grając podstawowym składem mogliśmy zdobyć 60 lub 70 punktów, ale nie o to chodziło - podsumował Kozak.

Ogniwo Sopot jest już pewne miejsca w finale. - Czekamy do 4 listopada, kiedy w Sopocie Ogniwo podejmie Budowlanych SA Łódź. Jeżeli gospodarze wygrają to zagramy w finale. Ogniwo nie odpuści tego meczu, ponieważ w razie porażki pojedzie na finał do Łodzi. Każdemu zależy, aby grać finału siebie - powiedział opiekun sekcji rugby w MKS.