Zamknij

Wytężona praca trenerów w AP Champions

16:31, 30.10.2017 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Akademia Piłkarska Champions ma za sobą spotkanie integracyjne, w czasie którego podsumowano minione półrocze pracy.

Integracja i planowanie

Spotkanie odbyło się w Kręgielni Factory. W jego trakcie zostali nagrodzeni młodzi adepci futbolu z najlepszą frekwencją, ale przede wszystkim omawiano pracę wykonaną w minionym półroczu i na najbliższy cykle rozłożone na cykle 1,5-miesięczne. - Dwa razy do roku spotykamy się z rodzicami i omawiamy, to nad czym pracowaliśmy. Wszystko co robimy w 1,5-miesięcznych cyklach robimy na podstawie wytycznych uzyskanych od naszego koordynatora ds. szkolenia Damiana Mikołowicza. W poszczególnych miesiącach pracujemy nad m.in. motoryką i techniką w starszych grupach, zaś w młodszych zabawa jest połączoną z rozwojem koordynacji ruchowej - powiedział opiekun oddziału Akademii Piłkarskiej Champions Siedlce, Ariusz Kurowski.

16 grudnia Katowickim Spodku wszyscy trenerzy akademii wezmą udział w wewnętrznym szkoleniu, a w marcu przyszłego roku zostanie zorganizowana Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowa pod patronatem PZPN oraz ŚOZPN. Wezmą w niej udział prelegenci z klubów z Europy Zachodniej oraz analitycy piłkarscy.

Dane, które pozyskujemy za ostanie półrocze są przetwarzane przez Centralną Akademię Champions w Katowicach. Siedlecki oddział otrzymuje zindywidualizowane wskazówki, co do dalszej pracy merytorycznej z dziećmi i młodzieżą. AP Champion może pochwalić się pierwszym w Polsce usystematyzowanym podejściem do szkolenia dzieci w wieku od 4 do 12 roku życia.

Gościem specjalnym spotkania integracyjnego był radny Robert Chojecki, który ufundował bilety dla młodych piłkarzy z najlepszą frekwencją na treningach.

Czym jest Akademia Piłkarska Champions?

Akademia Piłkarska Champions i Kinder Akademia Piłkarska to najszybciej rozwijające się sieci szkółek piłkarskich w Polsce. W 75 oddziałach na terenie całego kraju trenuje ponad 2500 młodych adeptów futbolu w wieku od 4 do 12 lat.

Recepta akademii na sukces jest prosta. Łączymy dobrą zabawę z metodami szkoleniowymi, które sprawdziły się w krajach, w których futbol święci triumfy. W sposób szczególny korzysta więc z doświadczeń Niemieckiego Związku Piłki Nożnej.

AP Champions z uwagą śledzi aktualne trendy i dba o to, by jej trenerzy mieli swobodny dostęp do najnowszych myśli szkoleniowych. Zgrany zespół specjalistów ma pomagać najmłodszym stawiać pierwsze kroki w świecie futbolu. - Każdy trener ma swój warsztat. Nie patrzymy na innych i nie krytykujemy ich. Mamy własny plan, swoją strategię. Akademia Piłkarska Champions należy do największych akademii w Polsce. Jako trener i koordynator grupy tworzę tygodniowe, miesięczne mikrocykle dla podopiecznych akademii. Nie pobieram pieniędzy jeżeli nie prześlę konspektów z całego miesiąca. Jestem sprawdzany przez pion szkolenia. To mi się podoba, ponieważ inwestuje w siebie. Jeżeli nie ma kontroli to można robić, co się chce. Zmusza ona trenerów do ciężkiej, bardziej wytężonej pracy. Wszystko dla dobra naszych podopiecznych - zakończył Kurowski. 

(K.S)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018