Zamknij

Utalentowani sztangiści gościli w Białkach

20:38, 30.10.2017 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

W Białkach przez trzy dni odbywały się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików do 15 lat w podnoszeniu ciężarów. Podsiedleckiej miejscowości w sprawnej organizacji zmagań sztangistów pomógł WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Współorganizatorem mistrzostw było Starostwo Powiatowe w Siedlcach i Samorząd Województwa Mazowieckiego. Honorowym patronem był wójt Henryk Brodowski, który w czasie uroczystego otwarcia mistrzostw przywitał uczestników i podziękował organizatorom za wysiłek włożony w ich przeprowadzenie. Z ramienia starostwa głos zabrał Dariusz Stopa. - Chciałbym, aby wszyscy uczestnicy ciepło wspominali pobyt na ziemi siedleckiej. Życzę wam pokonania własnych ograniczeń i pobicia rekordów życiowych - powiedział starosta siedlecki.

Sztangiści z naszego regionu zdobyli dwa medale. Konrad Romańczuk (Feniks Siedlce) nie miał sobie równych w kat. 77 kg. Młodzik był najlepszy zarówno w rwaniu (96 kg) jak i podrzucie (123 kg). Klaudia Mysław-Celińska (WLKS) zajęła drugie miejsce w kat. 48 kg, ustępując jedynie Zuzannie Połce (Promień Opalenica). Mysław-Celińska zgarnęła również dwa „małe” srebra w rwaniu (46 kg) i podrzucie (57 kg). Romańczuk był drugi w punktacji Sinclaira wśród młodzików, natomiast reprezentantka WLKS była dziesiąta. W klasyfikacji klubowej najlepszy był UOLKA Ostrów Mazowiecka, natomiast mazowieckie okazało się najlepszym z województw.

Nad pracami Komitetu Organizacyjnego czuwał Janusz Krysiak (właściciel przedsiębiorstwa usługowo-handlowego Agroinstal w Strzale). Wiceprzewodniczącymi byli: Andrzej Rymuza (sekretarz Powiatu Siedleckiego) oraz Wojciech Papakul (Elektromor). O sile komitetu stanowili także: Ryszard Boratyński (właściciel zakładu usług elektrycznych), Marek Czapski (prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Siedlcach), Dawid Fertykowski (trener sekcji podnoszenia ciężarów WLKS), Adam Gabiński (wiceprezes WLKS), Roman Garwacki (Uniqa), Wojciech Głuchowski (Kraina Przygód), Grzegorz Kazimierczak (Frezdrom), Mariusz Saraczewski (Dyrektor Biura Reklamy tygodnika „Życie Siedleckie”), Mirosław Sawicki (przewodniczący Komisji Rewizyjnej WLKS), Stefan Długosz (dyrektor WLKS).

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018