Ważne zwycięstwo siedleckich siatkarzy!

20:53, 18.11.2017 SEBASTIAN CHMIELAK/FOT. M. STRZYZEWSKI 3D SPORT

Podopieczni Witolda Chwastyniaka pokonali w delegacji AZS AGH Kraków 3:1 (25:23, 23:25, 25:18, 29:27). Siedlczanie imponowali w grodzie Kraka zagrywką, która była kluczem do sukcesu.

Krakowianie plasowali się na 4. miejscu przed rozpoczęciem 8. serii gier. Zawodnicy z Siedlec nie byli skazani na pożarcie, ale faworytem tego starcia byli zawodnicy z grodu Kraka. Od stanu (4:4) zawodnicy KPS zaczęli osiągać przewagę, która utrzymywała się na poziomie dwóch oczek. W środkowej części seta z pola zagrywki nie schodził Krzysztof Gibek, a prowadzenie przyjezdnych było coraz wyższe. Dzieła zniszczenia dokonywał na zagrywce  Jakub Urbanowicz, który popisał się raz kapitalną, atomową zagrywką (20:12). W końcówce miejscowi zmniejszyli dystans do siedlczan, ale nie miało to wpływu na losy pierwszej partii.
Gibek również w drugim secie straszył rywali zagrywką, ale jego koledzy już nie byli tak skuteczni pod siatką. O ile kilka chwil po przerwie technicznej zawodnicy Chwastyniaka dotrzymywali kroku gospodarzom, to już chwilę po drugiej przerwie zdołali odskoczyć siedlczanom (17:14). Mimo obrony trzech piłek setowych przyjezdni nie zdołali odwrócić losów partii.
Trzecia część miała wyrównany przebieg do połowy seta. Wówczas siedlczanie za sprawą ataku Adama Sobolewskiego oraz kontry zakończonej przez Karola Szczygielskiego odskoczyli od rywali (16:12). Ponadto, dalej funkcjonowała w KPS zagrywka, szczególnie autorstwa Michała Kądzioły i set padł łupem gości.
Czwarta partia stała pod znakiem przewagi ekipy z Mazowsza, która rozbijała rywali dobrym serwisem. Gospodarze mocno denerwowali się pod siatką, czego efektem była żółta kartka Sebastiana Matuli. Gdy wydawało się, że trzy punkty są na wyciągnięcie ręki, to do odrabiania strat ruszyli miejscowi (22:22).  Na szczęście więcej zimnej zachowali siedlczanie, którzy rozstrzygnęli losy partii, wygrywając na przewagi i ostatecznie pokonując AZS AGH Kraków.
W następnej kolejce KPS Siedlce podejmie zespół - Krispol Września, a mecz odbędzie się 15 listopada o godz. 17.

AZS AGH Kraków - KPS Siedlce 1:3 (19:25, 25:23, 18:25, 27:29)