Zamknij

8-letni Filip Fedorczyk zachwycił jurorów. Walczyli najmłodsi kick-bokserzy!

13:09, 19.11.2017 | INFO/FOT. SFINKS WĘGRÓW
REKLAMA
Skomentuj

230 zawodników z 30 klubów z całego kraju przyjechało w sobotę, 11 listopada do Węgrowa, aby wziąć udział w Turnieju o Puchar Polski w Kick-Boxingu. To wyjątkowe wydarzenie sportowe, które po niemal pięciu latach przypomniało mieszkańcom miasta o pracy Węgrowskiego Klubu Sportowego „Sfinks”.
 
Tym razem to nie Polish-Open, a Turniej Pucharu Polski w formule light-contact kadetów i juniorów oraz Turniej o Puchar Burmistrza Węgrowa wśród dzieci w wieku 7-10 lat zorganizowano w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II. Klub WKS Sfinks reprezentowało 19 podopiecznych trenera Jakuba Góreckiego, który w tym roku doprowadził swojego zawodnika - Dawida Skarżyńskiego do tytułu Mistrza Polski na Turnieju w Lesznie. I choć w Węgrowie Dawid nie wywalczył złota, to węgrowscy kadeci nie pozostali stratni, kończąc rywalizację z pięcioma medalami na koncie. W kategorii kadetów młodszych trzy srebra trafiły do – debiutującej na macie Martyny Okrzeji, Maksa Kuźniecowa i Łukasza Skrzypka. Brąz z kolei odebrali Krystian Zdzieborski i Marcin Włoga, który w swoich walkach prezentuje niebywałe umiejętności techniczne i to właśnie on – według trenera – pokazał się na Turnieju z najlepszej strony.
W kategorii dzieci od 7 do 10 lat na macie po raz pierwszy zaprezentowali się najmłodsi wychowankowie WKS Sfinks i tu też była spora niespodzianka. Złoto po wygranych trzech walkach (z czego dwóch przed czasem) trafiło do 8-letniego Filipa Fedorczyka, który jednogłośnie przez sędziów został okrzyknięty najlepszym zawodnikiem turnieju w formule point-fighting. Drugie zasłużone złoto wywalczyła Martyna Okrzeja,  srebro z kolei – Adrian Kuryłek i Nikodem Mamrot, a brąz – Antek Zyśk,  Dominik Rosa i  Mateusz Skwierczyński.
Wysoki poziom na Turnieju w Węgrowie zaprezentowali również zawodnicy Klubu Sportów Walki z Łukowa, którzy zakończyli rywalizację z sześcioma medalami. Tutaj najlepiej wypadły kadetki starsze - Natalia Zarzycka i Marta Pawlikowska, które do Łukowa wróciły ze złotymi medalami. 
Najlepszym klubem Turnieju został XFight Piaseczno.

 

(INFO/FOT. SFINKS WĘGRÓW)
REKLAMA

Komentarze (2)

SebastianSebastian

0 2

Normalnie wstyd.Promować przemoc wśród małych dzieci ! A jeszcze dziewczynki,które przecież powinne być delikatnymi istotami. Organizować walki między nimi.

Potem nic dziwnego,że tyle agresji wśród młodzieży... 17:33, 19.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do SebastianDo Sebastian

1 0

To sport, a nie mordobicie. Nie widzisz różnicy? Szkoda. 19:21, 19.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018