Koszykarki z Sokołowa Podlaskiego awansowały do play-off

22:56, 04.03.2018 MARCIN GÓRZNY/FOT. BG Aktualizacja: 22:58, 04.03.2018

W ostatnim meczu sezonu podstawowego zawodniczki MPKK Sokołów S.A Sokołów Podlaski rozprawiły się z faworyzowanym zespołem z Płocka i awansowały do dalszej fazy rozgrywek I Ligi Koszykówki Kobiet.

Spotkanie z trzecim zespołem ligi dostarczyło zgromadzonym w hali kibicom mnóstwa wrażeń, i co najważniejsze - zakończyło się pewnym zwycięstwem sokołowianek. Zespół z Płocka, który w ostatniej kolejce pokonał lidera z Gdańska, był faworytem w meczu z drużyną MPKK , ale to sokołowianki już od samego początku meczu pokazały niesamowity charakter i ogromną determinację i po niecałych trzech minutach pierwszej kwarty prowadziły już 12:2. Wprawdzie przyjezdne zdołały zniwelować trochę tę przewagę, ale ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się naszym paropunktowym zwycięstwem. Druga kwarta również rozpoczęła się celnymi rzutami zawodniczek MPKK, które w pewnym momencie uzyskały najwyższe prowadzenie w meczu (24:13) i spokojnie kontrolowały jego przebieg. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 29:21, z tego aż 23 oczka rzuciły Martyna Stasiuk i Ewelina Jackowska. W przedostatniej kwarcie koszykarki Mon-Polu próbowały odrabiać straty i wprawdzie udało im się zbliżyć do sokołowianek na 3 punkty i wygrać tę część gry, to przed ostatnią kwartą to gospodynie były wciąż na prowadzeniu 46:41 i końcowy wynik był nadal sprawą otwartą. Ostatnie 10 minut to zacięta walka na parkiecie z obu stron, ale koszykarkom  z Sokołowa udawało się cały czas utrzymywać w miarę bezpieczną przewagę i ostatnie spotkanie rundy zasadniczej sezonu 2017/2018  zakończyło się wygraną gospodyń 62:56, które zajęły 7 miejsce w lidze.
Teraz przed zawodniczkami z Sokołowa Podlaskiego mecze play-off, a przeciwnikiem będzie wicelider 1LKK -  Panattoni Europe Lider Pruszków. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Pierwszy mecz odbędzie się w Pruszkowie w sobotę 10 marca.

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski -  Mon-Pol Płock  62:56   (14:10, 15:11, 17:20, 16:15)
MPKK:
Agata Chaliburda 2, Iwona Winnicka 10, Maja Haponik, Magdalena Szkop, Agata Ostrowska 5, Ewelina Jackowska 19, Martyna Stasiuk 22, Marta Tomczuk, Aleksandra Iwaniuk , Karolina Zieniewska 4
Pozostałe wyniki 22 kolejki I LKK:  Panattoni Europe Lider Pruszków - AZS Uniwersytet Gdański 70:68, Politechnika Gdańska - KKS Olsztyn 98:69. SMS PZKosz Łomianki - KWK Construction Basket 25 II Bydgoszcz 81:41, VBW GTK II Gdynia – AZS Uniwersytet Warszawski 85:48.