Pruszków za mocny. Sokołowianki za burtą play-off

22:39, 18.03.2018 MG/FOT. BG Aktualizacja: 22:42, 18.03.2018

Koszykarki z Pruszkowa ponownie pokazały moc i pewnie pokonały w drugim meczu drużynę MPKK Sokołów S.A Sokołów Podlaski.

Zdecydowanym faworytem meczu w Sokołowie był zespół z Pruszkowa, który już od pierwszych minut spotkania powoli wypracowywał sobie przewagę punktową nad naszymi zawodniczkami i pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem przyjezdnych 15:10. W drugiej odsłonie ich przewaga  jeszcze się powiększyła i na przerwę koszykarki MPKK Sokołów schodziły przegrywając aż 16 punktami i było jasne, że tylko kataklizm mógłby odebrać pruszkowiankom wygraną w tym meczu. Trzecia kwarta, pomimo znacznie lepszej gry gospodyń, także zakończyła się nasza minimalną porażką. Ostatnie 10 minut to już spokojna gra zawodniczek z Pruszkowa, które nie forsowały tempa, co skrzętnie wykorzystały sokołowianki, wygrywając w tej kwarcie 6 punktami. Całe spotkanie zakończyło się jednak naszą wysoką, i jak najbardziej zasłużoną porażką 57:70. Było to już ostatnie spotkanie koszykarek z Sokołowa Podlaskiego w sezonie 2017/2018, dla których sam awans do fazy play-off był dużym sukcesem, a porażka z głównym faworytem do awansu ujmy nie przynosi.

MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski  - Panattoni Europe Lider Pruszków   57:70 (10:15, 15:26, 13:16, 19:13)
MPKK:
Agata Chaliburda 5, Iwona Winnicka 4, Maja Haponik 5, Marta Tomczuk, Magdalena Szkop, Agata Ostrowska 17, Ewelina Jackowska, Martyna Stasiuk 14, Aleksandra Iwaniuk 9 , Karolina Zieniewska 3, Klaudia Mężyńska, Weronika Jaworska

Pozostałe wyniki play-off  I LKK (do 2 zwycięstw):  AZS Uniwersytet Warszawski - AZS Uniwersytet Gdański 55:72 (awans AZS Uniwersytet Gdanski), VBW GTK II Gdynia - Politechnika Gdańska 72:65 (stan rywalizacji 1:1).  PZKosz Łomianki -  Mon-Pol Płock 61:58 (awans PZKosz Łomianki)