"Będziemy jeszcze lepsi". Rugbiści zaczęli od wygranej

19:27, 14.04.2018 K.S Aktualizacja: 22:06, 14.04.2018

Rugbiści siedleckiej Pogoni zainaugurowali nowy sezon Ekstraligi zwycięstwem 49:14 ze stołeczną Skrą.

Pogoniści przystąpili do meczu z czterema zupełnie nowymi zawodnikami. Już w pierwszej ofensywnej akcji gospodarzy swoje możliwości pokazał Sergio Kwernadze. Gruzin znakomicie zagrał nogą na wolne pole, co z zimną krwią wykorzystał Tomasz Biernacki. Kolejne minuty były potwierdzeniem większych możliwości siedlczan. Spokojnie zrobiło się przy stanie 21:0, być może nawet za spokojnie. Skra położyła punkty, a następnie podwyższyła. Pogoniści odpowiedzieli (akcja 5+2 Przemysława Rajewskiego), ale w przerwie było o czym dyskutować.

Po pierwszej połowie siedleccy rugbiści prowadzili 28:7. - Pierwsza połowa była imponująca w naszym wykonaniu, choć wynik nie był przesadnie wysoki. Gra cieszyła, ponieważ wiele elementów w ofensywie właściwie funkcjonowało. Niestety, po przerwie wszystko się rozeszło. Nie mamy rezerw - to najlepszej podsumowanie drugiej połowy. Realizacja założeń taktycznych uciekła, co było widać gołym okiem. Rezerw należy szukać w głowach - powiedział ponownie debiutujący na siedleckiej ławce, Andrzej Kopyt.

Po zmianie stron mecz stracił na tempie. Pogoniści kolejnymi przyłożeniami przypieczętowali swoje zwycięstwo, jednak myślami byli już przy kolejnym trudnym spotkaniu. - Przed sezonem skład się zmienił. Musimy się zgrać, sumiennie trenować i jestem przekonany, że będziemy jeszcze lepsi. Jestem dobrej myśli - powiedział Tomasz Gołąb.

Wygraną 49:14 podsumował także kapitan Pogoni, Marek Mirosz: - W tym składzie trenujemy praktycznie od czwartku. Nie było łatwo się zgrać. O naszym zwycięstwie zdecydowała indywidualna przewaga na poszczególnych pozycjach. Myślę, że z biegiem czasu będzie tylko lepiej. Jestem optymistą przed kolejnymi spotkaniami. Musimy lepiej poznać się. Poprzez treningi chcemy być mocniejsi i walczyć o coś.

W sobotę 21 kwietnia Pogoń podejmie lubelskich Budowlanych. Początek meczu o 16:00. Areną zmagań będzie stadion ROSRRiT.

Awenta MKS Pogoń Siedlce - Skra Warszawa 49:14 (28:7)

Punkty: P. Rajewski 24 (2 P, 7 pd), Biernacki 5 (P), Cebotari 5 (P), Jamroz 5 (P), Kikwadze 5 (P), Twarowski 5 (P) - Matysiak 7 (P, pd), Matusewicz 5 (P), Kocoń 2 (pd)

Pogoń: Gołąb (52 Tokarski), Guriłow, Chróściel (67 Krasuski), Twarowski (59 D. Rajewski), Mirosz (41 Jamroz), Panasiuk (47 Kargol), Muszyński, Wertyłećkyj, Lorentowicz (47 Wereda), Kwernadze, Cebotari, Nasiłowski, Kikwadze, Biernacki (78 Dąbrowski), P. Rajewski

Żółte kartki: D. Rajewski 77 - Matusewicz 46