SKK remisuje z Siarką. Decydujące mecze w Siedlcach?

07:33, 16.04.2018 KS Aktualizacja: 10:40, 17.04.2018

SKK Siedlce ma za sobą dwa pierwsze mecze w fazie play-out. Podopieczni Michała Spychały z połowicznym powodzeniem rywalizowali w Tarnobrzegu.

Siedlczanie zakończyli rundę zasadniczą przekonującym zwycięstwem z Tarnobrzegu, więc wpadnięcie na Siarkowców w fazie play-out spotkało się z nadzieją na korzystny finał. Faworytem była jednak drużyna z Podkarpacia, która dzięki wyższemu miejscu w tabeli wywalczyła handicap w postaci dwóch pierwszych spotkań - w rywalizacji do trzech zwycięstw - u siebie. Minusem Siarki były problemy kadrowe, skutecznie rozbijające pole manewru sztabowi szkoleniowemu.

W pierwszym meczu poważne braki kadrowe nie odbiły się na grze Siarki. Po trzech kwartach wyrównanej gry Filip Czyżnielewski i spółka rozbili siedlczan. Wygrana 26:7 w ostatniej ćwiartce nie pozostawiła złudzeń. Ostatecznie tarnobrzeżanie wygrali 85:64.

W rozegranym dzień później rewanżu SKK nie oddał kontroli rywalom. Od pierwszej minuty koszykarze Spychały zaczęli budować przewagę, którą stopniowo powiększali. Do przerwy siedlczanie prowadzili 55:29. Koncertowo grała cała drużyna, ale na szczególne wyróżnienie zasłużyli Rafał Król oraz Marcin Nędzi (double-double). W trzeciej kwarcie SKK nadal dyktował warunki na parkiecie, a w ostatniej nie roztrwonił bezpiecznej przewagi. SKK wygrał 88:65. Rywalizacja przenosi się do Siedlec. Drużyna Spychały może zakończyć rywalizację na własnym parkiecie w dwóch najbliższych meczach.

Mecze numer trzy i cztery fazy play-out zostaną rozegrane w sobotę 21 kwietnia (19:00) i niedzielę 22 kwietnia (16:00).

I mecz fazy play-out: Siarka Tarnobrzeg - SKK Siedlce 85:64 (21:21, 23:22, 15:14, 26:7)

SKK: Sobiło 16, Wróbel 13, Król 11, Obarek 9, Czosnowski 5, Rajewicz 5 (11 zb.), Migała 2, Lewandowski 2, Nędzi 1, Stefanik

II mecz fazy play-out: Siarka Tarnobrzeg – SKK Siedlce 65:88 (19:29, 10:26, 12:18, 24:15)

SKK: Król 19, Nędzi 19 (18 zb.), Wróbel 17, Sobiło 12, Obarek 6, Czosnowski 5, Migała 4, Lewandowski 2, Stefanik 2, Rajewicz 2, Kołodziński