Pogoń II odpadła pomimo wzmocnień. Awans Orląt

19:52, 25.04.2018 KS Aktualizacja: 14:59, 26.04.2018

Pogoń II Siedlce odpadła z Pucharu Polski MZPN po porażce 0:1 z Legią II Warszawa. Do finału awansowały za to Orlęta Łuków, który wygrały 3:2 w Jeleńcu.

Siedlczanie przystąpili do meczu wzmocnieni kilkoma piłkarzami z pierwszej drużyny. Po analizie składów mogło się wydawać, że Pogoń II wygra przekonująco. Nic bardziej mylnego. Legia II pomimo młodziutkiego składu grała z Pogonią II jak równy z równym. W 15 minucie znakomitej okazji nie wykorzystał Piotr Mroziński, który główkował w poprzeczkę po centrze Jakuba Szreka. Wojskowi w odpowiedzi ostemplowali słupek, a chwilę później groźny strzał Grzegorza Aftyki zatrzymał Dawid Gargasz. Bramkarz Pogoni II miał sporo pracy i był najjaśniejszym punktem w drużynie gospodarzy.

W przerwie w Legii II doszło do czterech zmian. Jednym z nowych zawodników był wychowanek Pogoni, Maciej Rosołek. Utalentowany młodzian (rocznik 2001) zaliczył asystę w 57 minucie, idealnie podając do Aftyki, który w sytuacji sam na sam pokonał Gargasza. Pogoniści nie potrafili znaleźć sposobu na mądrze broniącą się drużynę Krzysztofa Dębka. W końcówce dobre okazje mieli rezerwowi Paweł Marchel oraz Mateusz Omieciuch, ale zabrakło im szczęścia. Legia II wygrała 1:0 i awansowała do najlepszej czwórki PP MZPN.

Orlęta wygrały 3:2 w Jeleńcu. Bizon w składzie z doskonale znanymi w Łukowie Michałem Botwiną i Włodzimierzem Lisiewiczem miał chrapkę na wyeliminowanie łukowian. Orlęta poradziły sobie, choć od 60 grały bez usunięto za faul taktyczny Łukasza Eberta. O zwycięstwie lidera bialskiej okręgówki przesądził Łukasz Kiryło, który w ostatniej minucie wykazał najwięcej czujności po rzucie wolnym bitym przez Mateusza Olszewskiego. Łukowianie w finale (9 maja) zmierzą się z lepszym z III-ligowej pary: Orlęta Radzyń Podlaski - Podlasie Biała Podlaska. Decydujący bój prawdopodobnie zostanie rozegrany w Łukowie.

1/4 finału PP MZPN: Pogoń II Siedlce – Legia II Warszawa 0:1 (0:0)

Bramka: Aftyka 57

Pogoń II: 77. Dawid Gargasz – 27. Jakub Szrek, 25. Arkadiusz Czarnecki, 3. Piotr Ceranka (69, 8. Mateusz Omieciuch), 5. Sebastian Krawczyk – 11. Michał Bajdur, 23. Piotr Mroziński, 21. Łukasz Jegliński (46, 17. Przemysław Rodak), 18. Dawid Polkowski (46, 7. Paweł Marchel), 10. Paweł Garyga (77, 13. Sebastian Szcześniak) – 99. Dominik Barciak

1/2 finału PP BOZPN: Bizon Jeleniec - Orlęta Łuków 2:3

Bramki: Botwina, Grzywacz - Kiryło x2, Matuszewski

Orlęta: Wojtaszak - Olszewski, A. Miszta (E. Miszta), Ł. Ebert, Czerski - Dołęga, Ścioch (Kierych), Matuszewski, Soćko (Różański) - Kiryło, Kurowski