Nadzieja w Mazovii Mińsk Mazowiecki

10:06, 17.05.2018 KS Aktualizacja: 10:27, 17.05.2018

Środowa kolejka w IV lidze mazowieckiej nie okazała się owocna dla drużyn z naszego regionu.

Rezerwy Pogoni przegrały 0:1 z Koroną Ostrołęka. Lider tabeli dowodzony przez Marcina Truszkowskiego przyjechał do Siedlec osłabiony, ale miał swój plan na spotkanie. Długi fragmentami spotkanie było wyrównane, jednak Korona w decydującym momencie wykazała więcej wyrachowania. Na kwadrans przed końcem Kamil Jastrzębski zamienił na bramkę podanie Przemysława Olesińskiego. W końcówce Pogoń II przycisnęła, ale Korona umiejętnie kradła sekundy i miała szczęście po swojej stronie.

Maza minimalnie wygrała z MKS Przasnysz. W pierwszej połowie mińszczanie zdecydowanie przeważali i można powiedzieć, że dobrą grę udokumentowali zdobyciem tylko jednej bramki. W 38 minucie Mikołaj Tokaj, który oddał celny strzał z około 20 metrów. Po przerwie przasnyszanie złapali wiatr w żagle, jednak mińska defensywa nie dała się zaskoczyć. W sobotę 19 maja o 17:00 Maza zagra z Koroną w Ostrołęce. Arcyważny mecz może być kluczowy w kwestii wygrania IV ligi.

Naprzód poniósł kolejną wyraźną porażkę. Mazur wygrał 5:1, będąc lepszym w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła. Porażkę w Błoniu ponieśli także garwolinianie. Katem Wilgi okazał się Michał Kępka, który ustrzelił dublet. Takiego napastnika brakuje w talii Sergiusza Wiechowskiego...

Błonianka Błonie - Wilga Garwolin 3:1 (1:0)

Bramki: Kępka 23, 78, Włodarczyk 74 - Gola 78

Wilga: Fic - Kwiatkowski, Wiechowski (73 Szwed), Głowala, Pyra - S. Papiernik, Kosobucki (46 Rękawek), Głowala, Górski (71 Migas), D. Papiernik (46 Kisiel) - Gola

Mazovia Mińsk Mazowiecki - MKS Przasnysz 1:0 (1:0)

Bramka: Tokaj 38

Mazovia: Łysik - Matak (85 Grabek), Krajewski, Kozikowski, Herman - Romanow, Gańko (10 Noiszewski), Puciłowski (67 Janusiewicz), Tokaj, Żurawski (79 Kowalczyk) - Bondara (75 Słowik)

Naprzód Skórzec - Mazur Karczew 1:5 (1:3)

Bramki: K. Kruszewski 12 - Trzaskowski 8, Gałązka 16, Filipczak 42, Raszka 75, Staluszka 90

Naprzód: Adamiak - Chmielewski (46 Szachnowski), Całka (80 A. Chojecki), Świątek, Paciorek - K. Chojecki, Sierociuk, Kisiel, M. Kruszewski (46 Chłopek), Kobyliński (46 T. Kacprzak) - K. Kruszewski (70 Ejsymont)

Pogoń II Siedlce - Korona Ostrołęka 0:1 (0:0)

Bramka: Kamil Jastrzębski 75

Pogoń II: Frąckowiak – S. Krawczyk, Ceranka, Łydkowski, Markiewicz (84 Bober) – Jóźwiak (81 Górski), Barciak, Marchel, Omieciuch, Szcześniak (61 Skrzypek) – Zbieć (65 Karczmarek)