Klasa lidera. Miedź wygrała po dublecie Marquitosa

21:58, 19.05.2018 KS Aktualizacja: 22:07, 19.05.2018

Pogoń Siedlce przegrała 0:2 z Miedzią Legnica. Katem biało-niebieskich okazał się hiszpański pomocnik - Marquitos.

Z jedenastki wypadli wykartkowani Jarosław Ratajczak oraz Grzegorz Tomasiewicz. Na ich miejsce wskoczyli Maciej Wichtowski (na środek obrony, Jakub Szrek został przesunięty na lewy bok, zaś Ziggy Gordon wrócił na swoją nominalną pozycję) oraz Przemysław Rodak (debiut w wyjściowej jedenastce w bieżącym sezonie).

Początek meczu nie wskazywał na to, że na boisku w Legnicy spotkał się lider Nice 1 Ligi z drużyną broniącą się przed spadkiem. W pierwszym kwadransie gra była zacięta, ale i wypełniona prostymi błędami. W 20 minucie po raz pierwszy dał o sobie znać Marquitos. Z ostrego kąta uderzał Mateusz Piątkowski, piłkę odbił Rafał Misztal, co skrzętnie wykorzystał były pomocnik Villarealu. Pogoń nie miała czasu na rozpamiętywanie straty, ponieważ Miedzianka sunęła z kolejnymi atakami. W 32 minucie doświadczony Wojciech Łobodziński dograł do Marquitosa, a ten poradził sobie zarówno z opanowaniem piłki, jak i skutecznym uderzeniem. Do przerwy było 2:0 dla Miedzi.

Do drugiej połowy Pogoń przystąpiła z nowym napastnikiem, którym był Dariusz Zjawiński. W 56 minucie Misztal poradził sobie ze strzałem Omara Santany z linii pola karnego. Kolejny fragment spotkania można określić jako starcie Miedzi z siedleckim golkiperem. Misztal spisywał się jednak bez zarzutu i wygrał pojedynki z Marquitosem i Piątkowskim. W końcówce do głosu Pogoniści nie potrafili odwrócić niekorzystnego rezultatu i przegrali 0:2 w Legnicy.

W niedzielę 27 maja o 12:45 Pogoń podejmie Puszczę Niepołomice.

Miedź Legnica – Pogoń Siedlce 2:0 (2:0)

Bramki: Marquitos 20, 32

Pogoń: 12. Rafał Misztal –  2. Ziggy Gordon, 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 27. Jakub Szrek – 11. Michał Bajdur (76, 35. Dawid Polkowski), 8. Daniel Chyła, 17. Przemysław Rodak (64, 41. Przemysław Płacheta), 18. Andrzej Rybski (46, 9. Dariusz Zjawiński), 29. Dominik Kun – 87. Adrian Paluchowski