Remis Pogoni w Grodzie Kraka. Siedlczanie bliżej utrzymania

09:46, 09.06.2018 KS Aktualizacja: 08:43, 10.06.2018

W pierwszym barażowym meczu o grę w Nice 1 Lidze Garbarnia Kraków zremisowała 1:1 z Pogonią Siedlce.

Dariusz Banasik dokonał dwóch zmian względem meczu 34 kolejki w Częstochowie. Z powodów rodzinnych w kadrze zabrakło Jarosława Ratajczaka, więc na jego miejsce został przesunięty Jakub Szrek. Powstałą lukę na prawej obronie załatał Ziggy Gordon. Ponadto Andrzeja Rybskiego zastąpił Michał Bajdur.

Mecz zaczął się od dominacji Pogoni. Efektem przewagi był strzał Daniela Chyły w słupek. Garbarze wspierani przez rzeszę gorąco dopingujących kibiców przetrwali napór siedlczan. Najpierw Tomasz Ogar główkował w poprzeczkę, a chwilę później nic już nie pomogło Pogoni. W 20 minucie Mateusz Żytko popełnił fatalny błąd, piłkę przejął Szymon Kiebzak ładnym strzałem pokonał Misztala. Do przerwy było 1:1.

Dopiero po godzinie Pogoniści odzyskali rezon. Garbarze oddychali rękawami, co wykorzystali siedlczanie. W 78 minucie Adrian Paluchowski wykorzystał centrę Damiana Świerblewskiego i głową pokonał Marcina Cabaja. Chwilę później Andrzej Rybski zmarnował w jednej akcji dwie stuprocentowe sytuacje. Ostatecznie Pogoń zremisowała 1:1, spełniając cel minimum, polegający na wywiezieniu bramkowego remisu z Krakowa.

W środę 13 czerwca zostanie rozegrany rewanż w Siedlcach. Początek o 17:00.

Garbarnia Kraków - Pogoń Siedlce 1:1 (1:1)

Bramki: Szymon Kiebzak 20 - Adrian Paluchowski 78

Pogoń: 12. Rafał Misztal - 2. Ziggy Gordon, 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 27. Jakub Szrek - 29. Dominik Kun (74, 18. Andrzej Rybski), 8. Daniel Chyła, 10. Grzegorz Tomasiewicz (88, 17. Przemysław Rodak), 9. Dariusz Zjawiński, 11. Michał Bajdur (63, 24. Damian Świerblewski) - 87. Adrian Paluchowski.