Spadek Pogoni do II ligi. Tragedia w rewanżu

19:51, 13.06.2018 KS Aktualizacja: 21:05, 13.06.2018

Pogoń Siedlce po czterech latach pożegnała się z zapleczem ekstraklasy. Biało-niebiescy w dwumeczu o życie przegrali 2:3 z Garbarnią Kraków.

Siedlczanie przywieźli bramkowy remis z Krakowa, ale i to im nie pomogło. Garbarnia zagrał dojrzale, ale bez fajerwerków. To wystarczyło na biało-niebieskich.

Pogoniści po raz kolejny zawiedli na własnym boisku. Wygrali tylko dwa razy w 18 próbach w sezonie 2017-18! Sposobu na odbudowanie siedleckiej twierdzy nie znaleźli ani Adam Łopatko, ani Bartosz Tarachulski, ani Dariusz Banasik. Ten ostatni na pomeczowej konferencji stwierdził, że zastanawia się nad swoją dalszą karierą w zawodzie trenera... Tuż przed meczem pojawiły się pogłoski, że Banasik może zakotwiczyć w Radomiaku. Nikt w Siedlcach nie będzie po nim płakał.

W pierwszej połowie Pogoniści grali jakby zadowalał ich remis 0:0. To był korzystny dla nich wynik, jednak niezwykle niebezpieczny. Najlepszą szansę dla siedlczan w 8 minucie miał Dominik Kun, ale uderzył niecelnie. W końcówce pierwszej połowy ambitnie walczący Garbarze zdobyli gola do szatni. Jego autorem był Filip Wójcik, który wykorzystał wybicie piłki przed siebie po strzale Krzysztofa Kalemby z rzutu wolnego.

Srodze zawiedli się ci, którzy oczekiwali nagłej przemiany Pogoni w drugiej połowy. Bliski wyrównania był Jarosław Ratajczak, jednak biało-niebiescy bili głową w brązowy mur. W 80 minucie Kalemba zamienił na bramkę podanie Michała Wrześniewskiego. Siedlczanie potrzebowali trzech bramek do awansu. Udało się zdobyć jedną, a jej autorem był Damian Świerblewski. Spadek stał się faktem…

Teraz Pogoniści udadzą się na niezasłużone urlopy. Do zajęć powrócą 25 czerwca.

Pogoń Siedlce – Garbarnia Kraków 1:2 (0:1)

Bramki: Damian Świerblewski 87 – Filip Wójcik 45+2, Krzysztof Kalemba 80

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 2. Ziggy Gordon (46, 27. Jakub Szrek), 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 4. Jarosław Ratajczak – 29. Dominik Kun, 8. Daniel Chyła, 35. Dawid Polkowski (60, 24. Damian Świerblewski), 10. Grzegorz Tomasiewicz, 9. Dariusz Zjawiński (77, 11. Michał Bajdur) – 87. Adrian Paluchowski