Zamknij

Odkrywca źródeł Amazonki w Mordach

11:10, 11.10.2017 | MS
REKLAMA
Skomentuj

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach zaprasza na spotkanie autorskie z Jackiem Pałkiewiczem – autorem książek podróżniczych, odkrywcą źródeł Amazonki, dziennikarzem, jednym z najbardziej aktywnych podróżników i eksploratorów naszych czasów.

Jacek Pałkiewicz, twórca survivalu w Europie, to organizator wypraw na wszystkich szerokościach geograficznych naszej planety. Z zapałem dokumentuje pradawne kultury małych grup etnicznych, które pod niszczącymi wpływami naszej cywilizacji na zawsze znikają z powierzchni ziemi. Z rekomendacji Thora Heyerdahla, w 1994 r. elitarne Królewskie Towarzystwo Geograficzne w Londynie przyjęło go do swojego grona.

Autor ponad dwudziestu książek        
- W 1998 r. otrzymał główną nagrodę "Bursztynowy Motyl" za najlepszą książkę podróżniczą roku: „Terra incognita" wydawnictwa Bellona. W 2014 r. znalazł się na czwartym miejscu w rankingu polskich autorów książek, którzy mają na koncie najwięcej przekładów swojej twórczości. Napisał ponad 20 książek – informuje Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor M-GBP w Mordach, autor i koordynator projektu Pociąg do literatury, w ramach którego odbywa się spotkanie.

Za odkrycie źródeł Amazonki został uhonorowany w 1996 r. odznaczeniem Kawalera Orderu Zasługi Republiki Włoskiej. W 2007 r. został odznaczony Medalem Prymasowskim Zasłużony w Posłudze dla Kościoła i Narodu oraz Złotym Krzyżem Zasługi. Papież Benedykt XVI uhonorował go "za wybitny dorobek w promocji człowieka i zaangażowanie w pracę charytatywną oraz edukacyjno-wychowawczą" krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice (Dla Kościoła i Papieża).

Początek spotkania 16 października (poniedziałek) o godz. 17.00 w Sali Teatralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach. Wstęp wolny. Spotkanie autorskie odbywa się w ramach projektu Pociąg do literatury, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki. Szczegóły na: www.mordzkieoko.wordpress.com.

(MS)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018