Uwaga kierowcy! Będą wzmożone kontrole

22:37, 14.04.2017 | A.K
REKLAMA
Skomentuj

W ciągu najbliższych kliku dni węgrowscy policjanci będą prowadzić wzmożone działania prewencyjne „Wielkanoc 2017” mające na celu zapobieganie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń.

Zbliżający się okres świąt wielkanocnych może przyczynić się do wzrostu liczby zdarzeń drogowych, zagrożenia bezpieczeństwa, nasilenia występowania zjawisk patologicznych, wzmożonej aktywności grup przestępczych oraz powrotu do miejsc zamieszkania osób poszukiwanych. Bezpośredni wpływ na liczbę zdarzeń drogowych ma wzmożony ruch pojazdów i pieszych. Policjanci w najbliższy weekend będą prowadzić działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, „Stop trzeźwość” i „Pasy”. Poza zapewnianiem płynności ruchu, policjanci będą konsekwentnie reagować na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego, a szczególnie te, które są zaliczane do najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. I tak należy się liczyć z większą niż na co dzień częstotliwością pomiarów prędkości i badań stanu trzeźwości kierujących pojazdami. Policjanci będą stanowczo reagować na nieprawidłowe wyprzedzanie i niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, a także na nieprawidłowe korzystanie z dróg przez pieszych i rowerzystów. Wszystko to po to, aby „zahamować” wzrost ilości wypadków. Przypominamy kierowcom samochodów ciężarowych o dcm powyżej 12 ton o obowiązujących ograniczeniach w ruchu w dniach:

- 15 kwietnia 2017 roku od godz. 18:00 do 22:00,
- 16 kwietnia 2017 roku od godz. 8:00 do 22:00,
- 17 kwietnia 2017 roku od godz.18:00 do 22:00.

Działania Policji nie będą jednak w pełni skuteczne, jeżeli my wszyscy, jako uczestnicy ruchu drogowego, nie wykażemy się w tym okresie większą odpowiedzialnością, dlatego też: w czasie przygotowań do podróży zaplanuj trasę i czas przejazdu tak, abyś nie był zmuszony do jazdy z nadmierną prędkością lub ryzykownego wyprzedzania; upewnij się, że samochód jest  sprawny technicznie i odpowiednio wyposażony; pamiętaj, że wszyscy podróżni powinni mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci muszą być przewożone w fotelikach lub na specjalnych podwyższających siedziskach; w czasie kierowania pojazdem nie powinieneś absorbować swojej uwagi rozmową przez telefon lub pisaniem SMS-ów; jeżeli poprzedniego dnia spożywałeś alkohol upewnij się przed jazdą, że jesteś już trzeźwy; jeżeli wybierasz  się na wycieczki piesze wzdłuż dróg publicznych, przy których nie ma chodników pamiętaj, że możesz korzystać z jezdni tylko idąc przy jej lewej krawędzi i ustępując miejsca zbliżającym się pojazdom. Jezdnia to część drogi przeznaczona do ruchu pojazdów!
 

(A.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018