Zamknij

To będzie Centrum Kultury z prawdziwego zdarzenia!

21:09, 20.04.2017 | JS/fot.UM Pilawa
REKLAMA
Skomentuj

Już wkrótce odstraszający swoim wyglądem Ośrodek Kultury w Pilawie zamieni się w nowoczesne centrum dostępu do wiedzy i oferty kulturalnej. Będzie to możliwe dzięki blisko 3 milionom unijnego dofinansowania.

Starania o pozyskanie środków na rozbudowę i modernizację Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie trwały od kilku lat. – W tym roku wreszcie się udało i złożony, w  ramach konkursu ogłoszonego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych wniosek, został pozytywnie oceniony – informuje z zadowoleniem Albina Łubian, burmistrz Pilawy.
Pod koniec marca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego włodarz podpisała umowę na dofinansowanie rozbudowy siedziby pilawskiego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Przyznana dotacja w wysokości prawie 3 mln złotych pokryje ponad 66% kosztów całej inwestycji, której wartość wyceniono na ponad 7 mln 218 tys. zł.
Pieniądze te pozwolą na generalny remont całego Ośrodka Kultury. W efekcie ma powstać nowoczesny obiekt z salą widowiskowo-konferencyjną, salą zebrań, biblioteką i czytelnią, a także pomieszczeniami przyjaznymi dla maluchów. Oprócz tego do dyspozycji mieszkańców będą: sala bilardowa, kręgielnia oraz różnorodne pracownie – m.in. komputerowa i techniczna. Zmieni się także samo otoczenie budynku. Zgodnie z założeniami projektu wokół ośrodka wybudowane zostaną chodniki i parkingi z kostki. Całość dopełni zieleń i nowoczesne oświetlenie. Inwestycja ma być gotowa w 2018 roku.

(JS/fot.UM Pilawa)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018