Zamknij

Grał w piłkę. Potrącił go samochód

20:55, 03.08.2017 | A.K/Fot.KPP Węgrów
REKLAMA
Skomentuj

W Jartyporach (gmina Liw, powiat węgrowski) 8-latek został potrącony przez samochód. Chłopiec z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Warszawie.

Do zdarzenia doszło w piątek, 28 lipca w Jartyporach, w gminie Liw. Tam, na jednej z łąk dziecko grało w piłkę nożną. Nieoczekiwanie 8-latek wybiegł z łąki wprost pod koła volkswagena. Jako pierwsi na miejsce wypadku dotarli funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego – sierż. sztab. Sebastian Domański oraz st. sierż. Sławomir Krzywiński (ma on ukończony kurs ratownika. Brał m.in. udział w szkoleniach z pierwszej pomocy organizowanych przez Wydział Kadr i Szkolenia KWP zs. w Radomiu, a sam, w ramach doskonalenia zawodowego, szkoli kolegów z jednostki w Węgrowie). Mimo tego, że na miejscu zebrało się wiele osób, nikt nie udzielił pomocy dziecku. Policjanci sprawdzili funkcje życiowe chłopca. Na szczęście okazało się, że 8-latek oddychał, był jednak nieprzytomny. Chłopiec w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Warszawie. 22-letni kierowca volkswagena był trzeźwy.

Takie zdarzenia są przykładem skuteczności działań policji i umiejętności reagowania funkcjonariuszy w sytuacjach kryzysowych kiedy życie i zdrowie ludzkie jest zagrożone. To także doskonały przykład zaufania społeczeństwa do służb mundurowych i świadomości obywateli o konieczności powiadamiania o sytuacjach niebezpiecznych.

(A.K/Fot.KPP Węgrów)
REKLAMA

Komentarze (1)

SPROSTOWANIE DO KŁAMSPROSTOWANIE DO KŁAM

1 0

SPROSTOWANIE : http://www.podlasie24.pl/wegrow/region/wypadek-w-jartyporach.-22-latek-potracil-8--letniego-chlopca-21fdf.html

Wypadek w Jartyporach. 22-latek potrącił 8 ? letniego chłopca
2017-08-03 12:03:58 Artykuł czytany 258 razy


Kierujący vw potrącił 8-letniego chłopca, który wybiegł z posesji na drogę. Pomocy pokrzywdzonemu dziecku udzielali jego rodzice oraz policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia. Jeden z nich przeszedł kurs ratownictwa medycznego. Chłopiec z licznymi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Warszawie.


W minioną sobotę (29.07) w Jartyporach (pow. węgrowski) doszło do wypadku, w którym ucierpiał 8-latek. Jak ustalono, kierujący vw potrącił chłopca, który wybiegł na drogę z posesji. Pomocy pokrzywdzonemu dziecku udzielali jego rodzice oraz policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia. Jeden z nich przeszedł kurs ratownictwa medycznego. Policjanci sprawdzili funkcje życiowe chłopca, jak ustalili po wstępnym badaniu, chłopczyk był nieprzytomny, ale oddychał. 8-latek w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala w Warszawie. 22-letni kierujący samochodem osobowym był trzeźwy.

Postępowanie w sprawie przyczyn i okoliczności zdarzenia prowadzi KPP w Węgrowie.


Autor: st. post. Marta Lewandowska
09:23, 04.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018