Zamknij

Wybierasz się na grzyby? Nie zabłądź w lesie

20:18, 13.09.2017 | A.K
REKLAMA
Skomentuj

Węgrowska policja apeluje o rozwagę oraz ostrożność podczas wypraw na grzyby. W ostatnim czasie funkcjonariusze poszukiwali dwóch starszych mężczyzn i 9-letniego chłopca, którzy zabłądzili w lesie.

 „Nie pozwólmy aby osoby starsze, schorowane, przebywały samotnie w lesie. Zabierając dzieci do lasu zadbajmy szczególnie o ich bezpieczeństwo, starajmy się, aby były w zasięgu wzroku, głosu, nie pozwólmy im się oddalać. Wybierając się do lasu najlepiej iść z drugą osobą, gdyż w razie jakiegokolwiek wypadku można liczyć na pomoc. Pamiętajmy o odpowiednim ubiorze i materiałach opatrunkowych. Niezbędny jest w tym przypadku naładowany telefon komórkowy” – apeluje policja.

Warto zapamiętać te słowa i wziąć je sobie do serca, bowiem nigdy nie wiadomo, co spotka nas w lesie. Jak podaje policja w ostatnich dniach trwały poszukiwania dwóch starszych mężczyzn i 9-letniego chłopca, który razem z rodzicami wybrał się do lasu na grzyby. Dzięki szybkiej reakcji węgrowskich policjantów, strażaków PSP i OSP oraz licznie zaangażowanych mieszkańców osoby te zostały odnalezione. Kontakt z KPP w Węgrowie pod nr Tel.: (25) 792 12 00, bądź pod numerem alarmowym 997 lub 112.

(A.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018