Zamknij

Konsul amerykańska z wizytą w Siedlcach

21:14, 14.11.2017 | MT
REKLAMA
Skomentuj

Therese Repede, wicekonsul w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie, mówiła w Siedlcach o możliwościach nauki i pracy w USA. Odwiedziła I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny oraz  Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny.

– Kiedy jesteś młody i wolny, to twój czas na podróże, przeżywanie przygód i zdobywanie nowych doświadczeń. Wzięcie udziału w programie wymiany może okazać się przygodą twojego życia, ale różnice kulturowe mogą być bardzo wyraźne, dlatego tę decyzję powinieneś podjąć samodzielnie – tłumaczyła w murach siedleckiego „Katolika”. Wizyta przedstawicielki dyplomacji amerykańskiej spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów – chętnie zadawali pytania, wypróbowując swój angielski.

W spotkaniu wzięła udział również Bożena Magdziak, asystent konsula, która od 30 lat zajmuje się sprawami wyjazdów studentów i absolwentów polskich uczelni do Stanów Zjednoczonych, a także Przemysław Wierzejski, absolwent I KLO, obecnie student UKSW, który pełni rolę przedstawiciela CCUSA – międzynarodowej organizacji z siedzibą główną w San Rafael - USA, posiadającej  miano oficjalnego sponsora programów wymiany kulturowej przyznane przez Departament Stanu USA w 1986 roku.  Przemysław opowiedział o swoim pobycie w USA, gdzie pracował na jednym z amerykańskich campów, a następnie wraz z trójką nowych znajomych udał się w podróż życia.

(MT)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018