Zamknij

„Park&Ride” już w przyszłym roku. Doczekają się też „Żółkiewszczacy”.

18:42, 30.11.2017 | opr. MT
REKLAMA
Skomentuj

Dziś (30 listopada) odciśnięto pieczęcie na umowach dotyczących dofinansowania budowy centrum przesiadkowego oraz remontu zabytkowego gmachu „Żółkiewskiego”.

– Jestem tu nie tylko po to, by podpisać umowy, ale też po to, by podziękować, że miasto Siedlce dostało "konia z rzędem". Najpierw otrzymaliśmy pieniądze w ramach RIT na budowę tunelu pod torami i obwodnicy, natomiast dofinansowanie budowy centrum przesiadkowego to ten „rząd” – przyznał prezydent Wojciech Kudelski. Słowa podziękowania skierował do przedstawicielek urzędu marszałkowskiego - Janiny Ewy Orzełowskiej oraz Elżbiety Lanc. Odnosząc się do wsparcia dla drugiej inwestycji gospodarz miasta dodał: – „Żółkiewszczacy” od lat, komu mogli, to burzyli krew (zabiegając o remont zabytkowego budynku – przyp. red.).
Prezydent dziękował też pracownikom urzędu miasta za to, że samorząd będzie w stanie wyłożyć pieniądze na wkład własny. – Mówię to ludziom, którzy są malkontentami i krytykują to, że poruszamy się na granicy naszych możliwości finansowych. Cały czas jesteśmy wypłacalni – zaznaczył Kudelski.

Umowy podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz prezydent Wojciech Józef Kudelski.

Centrum przesiadkowe w Siedlcach
Już w drugiej połowie przyszłego roku zostanie oddany do użytku dwupoziomowy parking naziemny „Park&Ride” z funkcją „Bike&Ride”. Wybudowana zostanie również wiata przystankowa dla autobusów komunikacji miejskiej i dalekobieżnej oraz budynek administracyjny, w którym znajdą się pomieszczenia obsługi oraz toalety. Na przeciwko budynku obsługi powstanie 16 stanowisk postojowych dla rowerów. Zbudowany zostanie także plac manewrowy z pięcioma peronami dla wsiadających i wysiadających oraz 16 miejsc do zatrzymania się autobusów. Wokół nowego placu manewrowego powstaną chodniki. W ramach projektu zostanie też zakupiony i zamontowany system monitoringu oraz 16 tablic informacji przystankowej LED.
Całkowita wartość projektu wynosi blisko 14,4 mln zł, kwota dofinansowania to 11,5 mln zł.

Rewitalizacja budynku IV Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach
Dzięki wsparciu unijnemu w zabytkowym budynku liceum zostaną przeprowadzone prace budowlane związane z przebudową i remontem istniejącego budynku. Wykonane zostaną instalacje wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania, wentylacyjne i teletechniczne. Wymienione zostaną m.in.: pokrycie dachowe, kominy, stropy czy stolarka drzwiowa. Wykonane będą nowe posadzki, ścianki, tynki i malowania. Przeprowadzony zostanie też remont schodów zewnętrznych i elewacji. Poza tym w ramach projektu zakupione zostanie wyposażenie sal lekcyjnych: ławki, krzesła, sprzęt multimedialny oraz wyposażenie pomieszczeń administracyjnych, m.in.: meble i sprzęt biurowy.
Całkowita wartość projektu to ponad 11,2 mln zł, dofinansowania wyniesie 6,6 mln zł.

[ZT]18027[/ZT]

Więcej w papierowym wydaniu ŻS z 8 grudnia

(opr. MT)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018