Zamknij

Mikołajkowa paczka od siedleckich Terytorialsów

09:50, 08.12.2017 | por. Łukasz Wilczewski, fot. pixabay.com
REKLAMA
Skomentuj

W Mikołajki Terytorialsi odwiedzili Dom Dziecka w Siedlcach i wręczyli zebrane przez siebie prezenty.

Żołnierze 53. batalionu lekkiej piechoty w Siedlcach zorganizowali mikołajkową akcję z myślą o najbardziej potrzebujących dzieciach. Przez ponad dwa tygodnie zbierali artykuły pierwszej potrzeby, środki higieniczne i produkty do pielęgnacji.

W Mikołajki nastąpił finał zbiórki. Delegacja 53. batalionu lekkiej piechoty spotkała się z podopiecznymi oraz personelem Domu Dziecka w Siedlcach. Żołnierze przekazali zebrane wśród żołnierzy i pracowników prezenty, które pewnie nie rozwiążą wielu problemów, ale mogą uczynić życie dzieci odrobinę przyjemniejszych.

Wsparcie najmłodszych nie jest jedyną formą pomocy, jakiej udzielają podlascy Terytorialsi. Zgodnie z dewizą Wojsk Obrony Terytorialnej, żołnierze wspierali lokalne społeczności poprzez zbiórki krwi i udział w koncertach charytatywnych.

53. batalion lekkiej piechoty jest pododdziałem wchodzącym w skład 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pododdział powstał na bazie 5. batalionu Obrony Terytorialnej, który podlegał Dowódcy 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

(por. Łukasz Wilczewski, fot. pixabay.com)
REKLAMA

Komentarze (1)

AdamAdam

0 0

Szacun panowie!!! 09:28, 11.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018