Zamknij

Siedlce najaktywniejsze w subregionie

10:51, 02.01.2018 | UM Siedlce
REKLAMA
Skomentuj

Siedlce są liderem w pozyskiwaniu środków unijnych na Mazowszu. 

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych 20 grudnia opublikowała wyniki najnowszego rankingu. Siedlce zwyciężyły w kategorii najaktywniejszych w subregionie siedleckim i zajęły drugie miejsce wśród najskuteczniejszych samorządów. W trakcie finału plebiscytu „Lider Zmian, Samorząd 2017” w imieniu miasta Siedlce nagrody odebrał wiceprezydent Jarosław Głowacki.

Województwo zaprezentowało najaktywniejsze i najskuteczniejsze samorządy w subregionach: ciechanowskim, ostrołęckim, płockim, radomskim, siedleckim, warszawskim wschodnim i warszawskim zachodnim. Przedstawiono także samorządy, których projekty zebrały najwięcej głosów w internetowym głosowaniu. Najskuteczniejszym udało się pozyskać prawie 6 tys. zł na jednego mieszkańca.

W ramach kategorii Najaktywniejszy Samorząd ranking utworzyły gminy według najwyższej liczby złożonych projektów. W kategorii Najskuteczniejsi dokonano zsumowania całego pozyskanego dofinansowania, zagwarantowanego w ramach podpisanych już umów. Wartość umów dla każdego samorządu podzielono przez liczbę mieszkańców, czyli w tej kategorii poznaliśmy tych, którzy z programu RPO pozyskali największe kwoty w przeliczeniu na mieszkańca.

„Lider Zmian, Samorząd 2017” to ranking podsumowujący aktywność mazowieckich samorządów w ubieganiu się o dofinansowanie ze środków UE, dla których rolę instytucji zarządzającej pełni Zarząd Województwa Mazowieckiego. 

(UM Siedlce)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018