Zamknij
REKLAMA

Podały się za lekarkę i urzędniczkę ZUS, okradły staruszka

10:17, 18.01.2018 | PODKOM. A. ŚWIERCZEWSKA/KMP SIEDLCE
REKLAMA
Skomentuj

W środę, 17 stycznia, w Siedlcach  91-letni mieszkaniec miasta został okradziony z oszczędności  przez dwie kobiety podające się za pracownicę ZUS oraz  lekarkę.

Wczoraj do drzwi mieszkania 91-letniego siedlczanina  zapukała kobieta , która przestawiła się jako pracownica ZUS. Zapytała czy  był już u  niego lekarz. W trakcie rozmowy w mieszkaniu pojawiła się  kolejna kobieta - rzekoma „pani doktor”. Kobiety poprosiły o okazanie ostatniego odcinka emerytury, oświadczyły, że  na rzecz emerytów będą  pozyskiwać fundusze unijne. Poprosiły o pokazanie  pieniędzy,  ponieważ  wydrukowano ostatnio nowe banknoty i chcą sprawdzić czy  mężczyzna ma  autentyczne pieniądze. Kiedy starszy pan  wyjął swoje oszczędności  pobieżnie je przejrzały, a  następnie poleciły odłożyć. Później rzekoma pani doktor  chciała przebadać poszkodowanego i w związku z tym przeszli do innego pokoju. Po chwili jednak lekarka wyszła z mieszkania .
Jak się okazało  także drugiej z kobiet nie było już w mieszkaniu. Zniknęły oszczędności pana domu w kwocie ok. 5000 zł.  Apelujemy do mieszkańców  miasta i powiatu siedleckiego  aby w przypadku pojawienia się  osób podających się za urzędników legitymowały takie osoby, potwierdzały ich tożsamość. Jeśli  nabierzemy jakichkolwiek podejrzeń co do  uczciwości  takich  niezapowiedzianych gości, zgłośmy ten fakt telefonicznie oficerowi dyżurnemu  Komendy Miejskiej  Policji w Siedlcach pod nr 112 lub 997.

(PODKOM. A. ŚWIERCZEWSKA/KMP SIEDLCE)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018