Zamknij

Ponad 5,5 mln zł z Unii na sprzęt dla siedleckiej kardiologii

09:50, 01.03.2018 | UMWM/FOT. ANETA KRAJEWSKA
REKLAMA
Skomentuj

Dobre wieści dla pacjentów Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach. Dzięki wsparciu unijnemu w szpitalu poprawi się jakość świadczonych usług w zakresie opieki kardiologicznej. 

Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 5,4 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie w środę, 28 lutego, podpisali wicemarszałek Janina Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i beneficjenci. 
Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach zakupi wyposażenie technologiczne wraz z montażem do Ośrodka Kardiologii Inwazyjnej. Sprzęt, z którego korzysta obecnie szpital jest już dość mocno wyeksploatowany i wymaga wymiany. 
Otrzymane dofinansowanie placówka przeznaczy na wymianę angiografu i defibrylatorów. O dodatkowe elementy i oprogramowanie zostaną rozbudowane aparaty: tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, a także zestaw do ablacji. Ponadto, zakupione zostaną zestawy do rehabilitacji kardiologicznej stacjonarnej i dziennej. 
Realizacja projektu poprawi dostępność pacjentów do nowoczesnych świadczeń diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacji kardiologicznej. Wymiana sprzętu na nowy pozwoli na skrócenie czasu leczenia pacjenta, a także poprawi szybkość i precyzję wykonywanych procedur kardiologicznych. Ponadto, zakup nowoczesnego sprzętu umożliwi prowadzenie dotychczas nierealizowanej koordynowanej, kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej.
Cały projekt wart jest 7 mln zł, unijne dofinansowanie wyniesie 5,47 mln zł.

(UMWM/FOT. ANETA KRAJEWSKA)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018