Zamknij

Ruszyła zbiórka pieniędzy na nową karetkę N dla szpitala w Sokołowie

00:43, 13.09.2017 | BG
REKLAMA
Skomentuj

Użytkowany do tej pory pojazd został zniszczony w wypadku w Warszawie, nie nadaje się do naprawy. Nowa karetka jest pilnie potrzebna, ale koszt jej zakupu jest ogromny.

W niedzielę, 10 września na warszawskie Pradze Warszawie miał miejsce tragiczny wypadek. W karetkę z sokołowskiego szpitala, którą przewożono wcześniaka z węgrowskiego szpitala, uderzyła taksówka. Dziecko nie przeżyło wypadku, ranne zostały cztery osoby z załogi karetki.
Zniszczona została karetka typu N z Sokołowa Podlaskiego, przekazana w grudniu 2008 r. sokołowskiemu Oddziałowi Patologii Noworodka przez Fundację TVN „Nie jesteś sam”. Przez wiele lat służyła ratowaniu zdrowia i życia najmłodszych mieszkańców całego wschodniego Mazowsza.

Karetka była ubezpieczona, podobnie jak znajdujący się w niej sprzęt. Szpital uzyska więc zapewne odszkodowanie od ubezpieczyciela, ale może to trwać nawet kilka miesięcy. I na pewno nie wystarczy ono na zakup nowego pojazdu.
- Koszt zakupu nowej karetki typu N to kwota ok. 750 tysięcy złotych. Sam inkubator, który jest w niej używany kosztuje ok. 250 tys. zł. Karetka wyposażona jest też w respirator i inne urządzenia medyczne - wyjaśnia dyrektor SPZOZ w Sokołowie Podlaskim Ewa Wojciechowska. 

Pani dyrektor już w poniedziałek zwróciła się o wsparcie do ministra zdrowia i wojewody. Zapowiada też, że prośbę o pomoc skieruje do firm. 
W pomoc - w porozumieniu z SP ZOZ - zaangażowało się też Stowarzyszenie Zespół Intensywnego Leczenia Noworodków Podlasia, które 12 września rozpoczęło zbiórkę pieniędzy.
- Ambulans ten był jednym z najnowocześniejszych karetek na Mazowszu, służył noworodkom oraz szpitalowi w Sokołowie Podlaskim. Po wypadku szpital ma bardzo duże problemy. Nie możemy pozostać bezczynni - apelują organizatorzy zbiórki. - Maluchy, rodzice oraz szpital liczą na pomoc z naszej strony. Aby pomóc, należy dokonać wpłaty na podane poniżej konto. Każda złotówka to szansa za zakup sprzętu, który będzie ratował ludzkie życie.

Każdy, kto chciałby wesprzeć zakup nowej karetki, może to zrobić wpłacając pieniądze na konto:

ZESPÓŁ INTENSYWNEGO LECZENIA NOWORODKÓW PODLASIA ODDZIAŁWOJEWÓDZKI PATOLOGII NOWORODKÓW
ul. Ks. Bosko 5, 08-300 Sokołów Podlaski
Numer konta: 74 1020 4476 0000 8102 0102 5469
W tytule: Pomagam

(BG)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018