Zamknij

Mąż zwolnionej kierowniczki do starosty: dlaczego pan kłamał?

23:03, 25.09.2017 | BG
REKLAMA
Skomentuj

Nie milkną echa zmian personalnych w sokołowskim starostwie. Na sesji rady powiatu głos zabrał mąż byłej kierownik Wydziału Oświaty i Zdrowia Joanny Urbankowskiej…

Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia władze powiatu zdecydowały o podziale Wydziału Oświaty i Zdrowia w sokołowskim starostwie. Wydział ma się teraz zajmować sprawami oświaty, a oddzielna osoba - w wymiarze pół etatu - objąć  Samodzielne Stanowisko ds. Ochrony  Zdrowia. Sprawa ta wywołała kontrowersje na sesji rady 11 września. Ogłoszono nabór na stanowiska kierownika Wydziału Oświaty i na drugie ze stanowisk.

W poniedziałek, 25 września, na początku sesji głos zabrał mąż dotychczasowej kierownik Wydziału Oświaty i Zdrowia Joanny Urbankowskiej. Zarzucił staroście Leszkowi  Iwaniukowi  podawanie nieprawdziwych informacji. Starosta powiedział bowiem na sesji 11 września, że pani kierownik przebywa na urlopie, a w wydziale nie zaszły zmiany. Tymczasem Joanna Urbankowska dostała 31 sierpnia wypowiedzenie umowy o pracę, a jako jeden z powodów rozwiązania stosunku pracy podano „utratę zaufania”.   

Starosta Leszek Iwaniuk na sesji  do sprawy odniósł się krótko. - Sprawy pracownicze należą do pracodawcy i pracownika.  Rozumiem, że jako mąż, chce pan tu publicznie dyskutować. Ja chcę tylko powiedzieć, że spotkamy się w sądzie i nie będę nic więcej publicznie komentować - dodał.
- 31 sierpnia podpisał pan dokument. Może pan nie widział, co pan podpisuje, może pan nie rozumiał, co podpisuje. Moje pytanie było proste: dlaczego pan kłamał? - ripostował mąż Joanny Urbankowskiej.
- Nie kłamię, a wyjaśnienia będą tam, gdzie się spotkamy – dodał starosta.
Na sesji radny Bogdan Czarnocki zapytał o wynik naboru na stanowiska powstałe po podziale wydziału. Kierownikiem Wydziału Oświaty została była dyrektor sokołowskiego „Rolnika” Eleonora Miszkiel, a Samodzielne Stanowisko ds.  Ochrony Zdrowia zajmie Sylwia Kamińska.

(BG)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018