Zamknij

Sześcioosobowa komisja wybierze dyrektora szpitala w Sokołowie

22:59, 19.01.2018 | BG
REKLAMA
Skomentuj

Na nadzwyczajnej sesji w czwartek, 18 stycznia, Rada Powiatu Sokołowskiego powołała skład komisji konkursowej, która oceni kandydatury i wybierze nowego szefa SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim.

Przypomnijmy, że dotychczasowa dyrektor Ewa Wojciechowska 29 grudnia złożyła rezygnację ze stanowiska. Ma kierować Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku. Od lutego z pracy ma odejść też zastępca dyrektora ds. lecznictwa dr Ryszard Przybylski.

Kadencja Ewy Wojciechowskiej kończyła się w listopadzie 2018 r., kiedy to zaplanowane są wybory samorządowe. Czwartkowa sesja została zwołana po to, by wybrać skład komisji konkursowej, która wyłoni nowego dyrektora SP ZOZ.  Radni z opozycyjnego klubu PiS zaproponowali jednak, by znaleźć osobę, która przez najbliższe miesiące kierować będzie placówką, a konkurs ogłosić już po wyborach samorządowych. – Powinniśmy dać nowemu dyrektorowi komfort współpracy z nową radą i zarządem, niezależnie od tego, kto w niej będzie zasiadać – przekonywał szef klubu PiS Jacek Odziemczyk. 

Ogłoszono przerwę, zebrał się zarząd powiatu. Po przerwie członkowie zarządu oświadczyli, że na tak długie odkładanie w czasie wyborów dyrektora nie pozwalają przepisy. Wobec tego klub PiS wniosek wycofał i radni zajęli się ustalaniem składu komisji. Na kandydowanie do jej składu nie zgodzili się: Jarosław Puścion, Ewa Kraska  i Andrzej Minarczuk.
Ostatecznie w głosowaniu radni zdecydowali, że w skład komisji konkursowej wejdzie 6 osób.  Będą to: sekretarz powiatu Iwona Sokołowska, radni Longina Oleszczuk i Wojciech Jańczuk z rządzącej powiatem koalicji, radna Teresa Dąbrowska z klubu PiS (nie była obecna na sesji, ale wyraziła zgodę), lekarz Cezary Popowski oraz wyznaczony przez Radę Społeczną SP ZOZ wójt gminy Jabłonna Lacka Wiesław Michalczuk.
Konkurs formalnie ogłosi starosta sokołowski. Jak mówił na poprzedniej sesji, na początku stycznia starosta Leszek Iwaniuk, władze powiatu intensywnie poszukują kandydatów, skłonnych podjąć się kierowania sokołowskim szpitalem. Starosta i przewodniczący rady powiatu Jarosław Puścion o pomoc w tej sprawie prosili nawet… senatora PiS Waldemara Kraskę.
Na sesji Jacek Odziemczyk, jak i dwaj inni członkowie klubu PiS Sławomir Wróblewski i Marian Koć krytycznie ocenili medialne wypowiedzi przedstawicieli władz powiatu, którzy sugerowali, że powodem złożenia rezygnacji przez Ewę Wojciechowską były ataki  na dyrektorkę ze strony radnych opozycji i działających w szpitalu związków zawodowych.

(BG)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018