Zamknij

Nie wybrali dyrektora szpitala w Sokołowie. Pojawiła się przeszkoda.

15:06, 19.04.2018 | BG
REKLAMA
Skomentuj

W środę, 18 kwietnia, zebrała się komisja mająca ocenić kandydatury zgłoszone w konkursie na dyrektora SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim. Nie zajmowała się jednak wyborem dyrektora, bo okazało się, że jeden z członków komisji złożył rezygnację.

W konkursie na dyrektora SP ZOZ zgłoszone zostały 3 kandydatury, jedną komisja odrzuciła z przyczyn formalnych. Do dalszego etapu postępowania dopuszczono p.o. dyrektora SP ZOZ w Sokołowie Zbigniewa Deję i pracownicę Sanepidu z Lublina Agnieszkę Serafin. W środę oboje mieli odpowiadać na pytania komisji, stawili się, ale okazało się, że do tego nie doszło.
Na początku posiedzenia komisji jeden z jej członków, lekarz Cezary Popowski, złożył pismo o wykluczenie go ze składu tego gremium. Jest bowiem zatrudniony w szpitalu na umowę o pracę i formalnie podlega jednemu z kandydatów. To mogłoby być w przyszłości powodem do unieważnienia konkursu. Komisja zasięgnęła opinii radcy prawnego i przerwała dalsze procedowanie.
Co dalej? Skład komisji konkursowej będzie musiał ponownie ustalić organ, który ją powołał, czyli Rada Powiatu Sokołowskiego. Nowa komisja może uznać, że czynności dokonane przez to gremium w poprzednim składzie są ważne, ale może też zdecydować o ponownym ogłoszeniu konkursu i przyjmowaniu kandydatów. 

 

(BG)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone