Zamknij

Korniczanka w Złotej Dziesiątce Kobiet Sukcesu Mazowsza!

09:48, 23.10.2017 | ŁW
REKLAMA
Skomentuj

Anna Szpura ze Starej Kornicy (pow. łosicki) znalazła się wśród grona tegorocznych Kobiet Sukcesu Mazowsza. Pod koniec września w Konstancińskim Domu Kultury odbyła się gala, podczas której 10 pań zostało uhonorowanych tym tytułem. Wydarzeniu patronował Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Laureatka z naszego regionu jest inżynierem ekonomii rolnictwa, regionalistką, animatorką kultury i znawczynią tradycyjnej kuchni wschodniego Mazowsza. Kandydatki do konkursu mogły zgłaszać media, samorządy i organizacje pozarządowe. - Moja kandydatura została zgłoszona przez pana Kazimierza Hawryluka – wójta gminy Stara Kornica. Pod uwagę brane były działania zrealizowane przeze mnie w ostatnich latach, a muszę powiedzieć, że nie było ich mało. Bardzo się cieszę, że kapituła zdecydowała o tym, że moja działalność zasługuje na wyróżnienie – informuje Anna Szpura.

Wśród pozostałych Kobiet Sukcesu znalazły się: Edyta Kocyk (współzałożycielka i prezes SiDLY, producenta innowacyjnego systemu do teleopieki medycznej – główna laureatka), Anna Mentlewicz (dziennikarka telewizyjna, scenarzystka, autorka słuchowisk radiowych emitowanych w Teatrze Polskiego Radia, pisarka), prof. ndzw. dr hab. n. med. Beata Jurkiewicz (lekarz specjalista w dziedzinie chirurgii dziecięcej oraz specjalista w dziedzinie urologii dziecięcej w Dziekanowie Leśnym), burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan oraz burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, Katarzyna Michalska (aktorka, założycielka teatru IMPROV AB OVO, propagatorka sztuki improwizacji w Polsce), dyrektor szkoły No Bell w Konstancinie-Jeziornie Izabella Gorczyca, Agata Wiktoria Śmierzyńska (nauczycielka, prezes Fundacji Anioły Kultury), a także Jadwiga Korneszczuk (działaczka społeczna, przewodnicząca oddziału PZERiI w Płocku).

Być kobietą... sukcesu 
Pani Anna jest zaskoczona i jednocześnie bardzo szczęśliwa, że jej praca, w większości społeczna, została doceniona. - Znaleźć się w gronie dziesięciu kobiet sukcesu to wspaniałe uczucie i życzyłabym tego każdej kobiecie. Każda z tych kobiet zajmuje się czymś innym, ale robi to z pasją i ogromnym zaangażowaniem. Jestem dumna, że mogłam stanąć na scenie obok tak wspaniałych, znanych i inteligentnych kobiet: Kobiet Sukcesu Mazowsza – mówi ze wzruszeniem A. Szpura. Na pytanie czy pani Anna uważa się za kobietę sukcesu, odpowiada: - Sukces dla każdego jest czym innym. Kobieta sukcesu to kobieta spełniona, realizująca się na wielu płaszczyznach, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Do tej pory udało mi się zrealizować wiele pomysłów i spełnić niektóre z marzeń. W tym roku udało mi się odwiedzić Gruzję, a dokładnie rejon Kachetii położony we wschodniej części kraju, który jest głównym rejonem uprawy winoroślii. Cudowne miejsce, pełne naturalnych bogactw, zabytków i wspaniałej gruzińskiej kuchni. Uczyłam tam Gruzinki przygotowania potraw kuchni polskiej. Sama też poznałam tajniki kuchni gruzińskiej. Poza tym mam wspaniałą rodzinę, na którą zawsze mogę liczyć. Jeżeli patrzeć na sukces od tej strony, to mogę spokojnie powiedzieć, że jestem kobietą sukcesu.

W tym roku kapitule wyłaniającej Złotą Dziesiątkę Kobiet Sukcesu Mazowsza 2017 zasiedli:
Katarzyna Janowska (redaktor naczelna Kultury w Grupie Onet, laureatka tytułu Kobieta Sukcesu Mazowsza 2014), Bianka Siwińska (redaktor naczelna pisma „Perspektywy”, twórczyni kampanii społecznych m. in. „Dziewczyny na politechniki!”, laureatka Złotej Dziesiątki Kobiet Sukcesu Mazowsza 2015), Beata Samsel (Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego, Kancelaria Marszałka), dr hab. prof. WSP Mirosław Grewiński (prorektor w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie), Grażyna Sroczyńska (prezeska AURA Technologies Sp. z o. o. w Warszawie, laureatka Złotej Dziesiątki Kobiet Sukcesu Mazowsza 2014), Maja Kluczyńska (dziennikarka radiowa, PolskieRadio24.pl, autorka audycji pn. „Kobiety sukcesu, kobiety biznesu”), Ewa Domaradzka-Ziarek (dziennikarka, inicjatorka Wyborów Kobiety Sukcesu Mazowsza), Edyta Markiewicz-Brzozowska (dyrektor Konstancińskiego Domu Kultury, laureatka tytułu Kobieta Sukcesu Mazowsza 2015) oraz prawnik Paweł Mazurek.

(ŁW)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018