Zamknij
REKLAMA

Naćpany 19-latek kierował BMW. Uderzył w drzewo, zginął pasażer.

13:12, 05.02.2018 | TZ/KPP ŁOSICE
REKLAMA
Skomentuj

W Łosicach na ulicy Bialskiej doszło do wypadku drogowego. Śmierć poniósł 19-latek. Badanie narkotestem wykazało, że kierowca znajdował się pod działaniem środków odurzających, został zatrzymany na trzy miesiące.

W czwartek, 1 lutego, około godziny 21:30 w Łosicach na ul. Bialskiej, 19-letni mieszkaniec Łosic, kierujący samochodem osobowym marki BMW nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków drogowych. Stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. 19-letni pasażer pojazdu na skutek zderzenia doznał ciężkich obrażeń ciała, został przewieziony do szpitala w Łosicach, jednak pomimo długotrwałej reanimacji zmarł.
Kierowca został poddany badaniu narkotestem na zawartość substancji odurzających w organizmie. Badanie dało wynik pozytywny, od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań. Po opuszczeniu przez niego szpitala został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował w stosunku do kierującego środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.
Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym sąd może wymierzyć karę do 8 lat pozbawienia wolności. W przypadku kiedy kierujący znajduje się pod działaniem alkoholu bądź innego podobnie działającego środka kara może wzrosnąć nawet do 12 lat.

(TZ/KPP ŁOSICE)
REKLAMA

Komentarze (2)

:-(:-(

3 1

No i całe życie przerąbane przez tą przejażdżkę. Kierowca poza odsiadką musi się liczyć z ogromnym odszkodowaniem cywilnym dla rodziny tego pasażera co zginął. Być może liczoną w kwocie ponad miliona złotych 14:13, 05.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdmAdm

1 0

Piekne chwile eufori zmienily sie w dramatyczno tragedie... Wspólczuje. 19:46, 06.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018