Zamknij

Działania "Bezpieczny weekend"

13:38, 11.08.2017 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Łukowscy policjanci rozpoczęli działania pn. "Bezpieczny weekend". Ich celem jest nadzór nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w związku ze wzmożonym ruchem pojazdów wynikającym z tzw. "długiego weekendu" Mundurowi będą dążyć do zapewnienia bezpieczeństwa osobom, które w tym okresie będą uczestniczyć w uroczystościach religijnych, będą podróżować i wypoczywać.

Przed nami kolejny długi weekend. W związku ze wzmożonym ruchem na drogach, policjanci w całym kraju prowadzić będą działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym. Od 11 do 15 sierpnia również na drogach powiatu łukowskiego spotkać będzie można więcej patroli. W trakcie działań policjanci będą badali stan trzeźwości kierujących pojazdami, kontrolowali przestrzeganie przez kierowców ograniczeń prędkości, sprawdzali stan techniczny i wyposażenie pojazdów. Funkcjonariusze będą też zwracali uwagę na kierujących jednośladami, zwłaszcza motocyklami, którzy poruszają się z nadmierną prędkością, bez uprawnień, niesprawnymi technicznie lub niedopuszczonymi do ruchu pojazdami.

Pamiętajmy - bezpieczeństwo podczas jazdy w dużej mierze zależy od nas samych. Nasilone kontrole policyjne mają nam przypominać o tym, by nie szarżować na drogach. Nie zapominajmy, że podczas jazdy odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale również za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożność, zachowanie rozsądku, a przede wszystkim o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Przed wyjazdem w trasę przypominamy też kilka zasad:

- sprawdźmy stan techniczny pojazdu, jego wyposażenie (trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę) oraz niezbędne dokumenty (prawo jazdy, ważne ubezpieczenie OC oraz dowód rejestracyjny z aktualnymi badaniami technicznymi),

- zawsze korzystajmy z pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,

- przestrzegajmy ograniczeń prędkości, dostosujmy ją do panujących warunków atmosferycznych i drogowych,

- pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania, szczególnie wobec pieszych i kierujących jednośladami - oni nie zawsze są widoczni na drodze,

- wyruszając w dłuższą trasę, zaplanujmy sobie przerwy, by móc przez całą podróż zachować właściwą koncentrację,

- bądźmy wypoczęci, zrelaksowani, a przede wszystkim trzeźwi.

Jeżeli najbliższe dni będziemy spędzali poza miejscem zamieszkania to, przed wyjazdem pomyślmy o właściwym zabezpieczeniu mieszkania lub domu. Sprawdźmy czy wszystkie drzwi i okna zostały zamknięte. Pamiętajmy również o zakręceniu zaworów z wodą i gazem. Zabezpieczmy gotówkę i biżuterię. Poprośmy zaufaną osobę, by podczas naszej nieobecności zaopiekowała się mieszkaniem i pozostawmy jej numer telefonu, aby w każdej chwili mogła się z nami skontaktować.

 

KPP Łuków

(KS)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018