Zamknij

Nowy "funkcjonariusz" w łukowskiej komendzie

15:46, 25.10.2017 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Już niebawem szeregi łukowskiej policji zasili półtoraroczny owczarek niemiecki. Wczoraj Margot wraz ze swoim przewodnikiem służbowym rozpoczął szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Pies będzie specjalizował się w patrolowaniu i tropieniu, będzie szkolony do działań służbowych bez kagańca.

Margot od wczoraj  jest „funkcjonariuszem” łukowskiej komendy i wkrótce będzie pełnił służbę patrolowo - interwencyjną w naszej jednostce. Pies służbowy został zakupiony ze środków przekazanych przez Urząd Miasta w Łukowie.

Półtoraroczny owczarek niemiecki wraz ze swoim przewodnikiem asp. szt. Arturem Misztą rozpoczęli specjalistyczny kurs w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Margot to pierwszy w łukowskiej komendzie pies policyjny, który będzie szkolony do działań służbowych bez kagańca. By stworzyć zgrany duet i nawiązać dobre więzi  przewodnik ze swoim czworonożnym przyjacielem będą uczyli się także współpracy i wzajemnego zaufania. Pod okiem instruktorów Margot będzie szkolił się w pokonywaniu przeszkód, tropieniu śladów, pościgach jak też będzie uczył się obrony swojego przewodnika. Jak podkreśla asp. szt. Artur Miszta wspólne szkolenie jest niezbędne do dalszej współpracy i bezwzględnego posłuszeństwa, a zdobyte umiejętności będą wykorzystane na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Wkrótce Margot wspólnie ze swoim przewodnikiem będzie patrolował ulice miasta i pilnował porządku podczas imprez, będzie także angażowany do działań związanych ze zdarzeniami kryminalnymi. Zapewne Margot będzie tez największą atrakcją w szkołach i przedszkolach, podczas spotkań dzieci i policjantów.

 

KPP Łuków

(K.S)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018