Cegłów: z okazji święta dostali od władz upominki…

09:29, 13.03.2017 | MAŁGORZATA PODOBAS
REKLAMA
Skomentuj

11 marca obchodzimy Dzień Sołtysa – gospodarza i opiekuna wsi. Według prawa zajmuje on najniższy szczebel w hierarchii samorządowej. Jego funkcja ma jednak także inny, niż formalny wymiar. 

To wyjątkowy urzędnik – bo bez wyznaczonych stałych godzin pracy i będący codziennie najbliżej ludzkich spraw. Można więc powiedzieć, że to człowiek instytucja. Instytucja oferująca pomoc 24 godziny na dobę.
W związku z obchodami Dnia Sołtysa, 10 marca w Klubie „Kulturalne Zacisze” zorganizowano uroczyste spotkanie z sołtysami. Była to doskonała okazja do podziękowania za pracę na rzecz lokalnej społeczności. Życzenia sołtysom złożył wójt gminy Marcin Uchman oraz przewodniczący Rady Gminy Cegłów Krzysztof Janicki. W ramach wdzięczności za owocną współpracę wręczyli sołtysom podziękowania oraz upominki, które z całą pewnością przydadzą się w codziennej pracy z mieszkańcami. Do życzeń dołączył Tadeusz Lempkowski. Spotkanie uświetnił występ muzyczny Anny Tarczyńskiej – pracownika Urzędu Gminy oraz poczęstunek przygotowany przez firmę „U sąsiadów”. 

(MAŁGORZATA PODOBAS)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018